A gazdag üzletasszony trükkjeivel minden introvertált magabiztosabb lehet - Neki ezek segítenek a legtöbbet

A negyvenéves, introvertált üzletasszony megosztotta három legfőbb tanácsát. Ezek azok, amik segítenek magabiztosabbá és sikeresebbé válnia.

Az üzletasszony trükkjei introvertáltaknak
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Selena Soo reklám- és marketingszakértőként több mint négyezer befolyásos vállalkozóval dolgozott már együtt. Introvertáltként nincs mindig egyszerű dolga, de karrierje során kifejlesztett néhány jól bevált trükköt, amik mindig segítenek neki.

A negyvenéves nő évi 2 millió dolláros - azaz körülbelül 1,6 milliárd forintos - bevétellel büszkélkedhet. Elárulta, sok tévhit kering a köztudatban az introvertáltakkal kapcsolatban, például az, hogy félénkek, nem szeretnek szocializálódni, de ez nem mindig igaz. Az üzletasszony bebizonyítja, hogy nem kell extrovertáltnak lenni a sikerhez, a CNBC oldalán másokkal is megosztotta azt a három dolgot, amik a legtöbbet segítenek neki a munkája során, és amiknek köszönhetően magabiztosabbnak érzi magát.

Az üzletasszony trükkjei introvertáltaknak

Megduplázott erősségek

Az introvertáltak nagyon kritikusak magukkal szemben Selena Soo tapasztalatai alapján. Ő viszont ahelyett, hogy a hiányosságaira összpontosítana, inkább az erősségeire koncentrál, hogy magabiztos lehessen. Előszeretettel tölt ki személyiségteszteket, például a Myers-Briggs-félét, amik segítenek neki jobban megérteni azt, hogy milyen területeken tud igazán kiemelkedni, ragyogni.

Elárulta, az ő Myers-Briggs-típusa INFJ, tehát introvertált, intuitív, érző és megítélő, tehát az úgynevezett „tanácsadók” közé tartozik. Megtanulta, hogy erősségei az ügyek előremozdításában rejtőznek, és azokban az emberekben, akikben hisz. Számára ez azt jelenti, hogy segít másoknak elérni a céljait. Amikor pedig kevésbé érzi magát magabiztosnak, a telefonján létrehozott dicséretmappához fordul. Képernyőfotókat ment le olyan üzenetekről, kommentekről és e-mailekről, amikben az emberek köszönetet mondanak neki. Ezek a pozitív szavak pedig emlékeztetik arra, hogy jó a munkájában.

Emellett előszeretettel visel élénk ruhákat, amik segítenek felkelteni az emberek figyelmét, és hozzájárulnak ahhoz, hogy határozottabb, társaságkedvelőbb személyiség lehessen.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

A minőségre fókuszál a mennyiség helyett

Bevallotta, sosem fogja jól érezni magát több száz ember között. Szeret megfontoltan válaszolni, és néha küzd a gyors, csoportos beszélgetések közben. De ezzel nincs is semmi probléma. A kapcsolatépítő eseményeken emlékezteti magát arra, hogy nem kell mindenkivel beszélnie a teremben: sokkal jelentőségteljesebb egy-egy mély beszélgetés két-három emberrel, mintha mindenkivel váltana pár szót. 

A kreativitás terén is a minőségre helyezi a hangsúlyt a mennyiség helyett. Extrovertált társaival ellentétben úgy véli, ő nem egy tartalomgyártó gépezet, akinek mindennap új ötleteket kell megosztania. Kevesebb, de erősebb posztokat tesz közzé a közösségi oldalain.

Korlátozza az energiáját lemerítő tevékenységeket

Elárulta, sok egyedüllétre van szüksége ahhoz, hogy a lehető legjobban érezze magát, és szeret a lakásából dolgozni csendben, zavaró tényezők nélkül. Őt is kimeríti, ha egész nap meetingjei vannak, és bár némelyikre valóban szükség van, felfedezett pár hasznos alternatívát is helyettük.

Ötleteinek megosztására a Loom platformját használja, és állítja, ezzel több mint száz órával kevesebb lett a megbeszélésük. Ha a kollégák találkozni szeretnének, gyakran megkéri őket, hogy egy alkalmazáson, a Voxeren keresztül beszéljenek. És általában csak évente egyszer tart nyilvános előadásokat, ad interjúkat, vagy akkor, ha egy nagyobb bemutató közeleg. Ha pedig végzett velük, visszahúzódik a saját kis introvertált világába, és a vállalkozására koncentrál. Ez nem csak jó érzés számára, hanem segíti milliókat keresni, méghozzá úgy, hogy közben hű marad önmagához.

Olvass tovább! Az introvertáltak szokásai, amiket mindenki eltanulhatna tőlük

Az introvertáltak következő szokásai a legtöbb embernek hasznosak lennének: megkönnyítik a kommunikációt, a stressz és a nehézségek kezelését, sőt még a karriert és az emberi kapcsolatokat is előremozdítják.

Az introvertáltak pozitív, hasznos szokásai, amit mindenki eltanulhatna tőlük

Az introvertáltak egyes szokásaiból mindenki profitálna a szakértők szerint.

Elolvasom

(Borítókép: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük