A pszichoterapeuta szerint ezzel az 5 trükkel leszel sikeres az új évben – Egyszerűek, de beválnak
A pszichoterapeuta szerint öt egyszerű lépés vezet a sikerhez. Sokan azért bukják el a célok megvalósítását, mert nem tartják ezeket szem előtt.

Az év elején rengetegen tesznek fogadalmakat, elhatározzák, hogy változtatnak az életük egyes területein, vagy éppen azt, hogy belehúznak a karrierjükbe, és megpróbálnak előléptetést vagy fizetésemelést elérni. Bármi is legyen a cél, az oda vezető út is nagyon fontos.
Az újévi fogadalmak nagy része azonban pár hét vagy hónap múlva már szinte köddé válik. És, hogy miért? A több mint húszéves tapasztalattal rendelkező pszichoterapeuta, Chamin Ajjan szerint a megközelítéssel és a megvalósítási technikákkal van a gond. Az elhatározások általában homályosak, irreálisak és elszakadnak mélyebb értékektől, így nem képesek megteremteni a valódi változáshoz szükséges érzelmi elkötelezettséget. Szerinte a következő lépések segítenek megvalósítani a fogadalmakat, és elérni a sikert.
Trükkök a sikerhez
Olyan célokat tűzz ki, amik egyeznek az értékeiddel
A fogadalmak általában olyan dolgokra összpontosítanak, minthogy valaki le akar dobni 10-20 kilót, vagy hogy egy adott összeget spórolni szeretne. Bár ezek a célok produktívnak tűnhetnek, hiányzik belőlük az érzelmi mélység. Kérdezd meg magadtól: Mi érdekel igazán? Miért akarom ezt a változást?

Ha az egészséget tartod szem előtt, legyen az a célod, hogy kiegyensúlyozott táplálkozással és jó érzéssel járó mozgással ápold a testedet. Innentől kezdve hozz létre olyan célokat, amelyek konkrétak, mérhetőek, elérhetőek, relevánsak és időhöz kötöttek. Például, hogy heti háromszor legalább harminc percet sétálsz.
Engedd el, ami teher és hátráltat
A szakértő szerint kultúránk gyakran egyenlővé teszi emberi értékünket azzal, hogy mennyit érünk el, és mit áldozunk fel, hogy a céljainkat elérjük. Az elhatározások azonban általában pluszterhet jelentenek az amúgy is mozgalmas életünkben, és inkább nyomást, semmint megkönnyebbülést okoznak.
Ahelyett, hogy kiegészítenéd a hosszú tennivalók listáját, készíts egy elengedő listát. Határozd meg azokat a szokásokat, gondolatokat vagy kötelezettségvállalásokat, amelyek már nem szolgálnak téged. Lehet, hogy abba kell hagynod azt, hogy mindenre „igen”-t mondasz, vagy fel kell hagynod azzal, hogy mindig a kudarcokon őrlődsz. Az elengedés segít, hogy arra tudj energiát és időt áldozni, ami igazán lényeges.
Alkoss inspiráló jövőképet!
Képzelj el egy élénk jövőképet arról, amire vágysz. Szánj időt akár a naplóírásra, a vizualizációra, készíts akár vizualizációs táblákat, úgynevezett vision boardokat. Fontos, hogy ezek a céljaidat és az értékeidet egyaránt megjelenítsék. Azáltal, hogy ezeket mindig szem előtt tartod, erősíted az érzelmi kapcsolatot a kitűzött jövőképpel.
Ünnepeld az apró lépéseket és a folyamatot!
Az eredményekre való merev összpontosítás a „mindent vagy semmit” gondolkodáshoz vezethet, amiben minden késedelem vagy elmaradás kudarcnak tűnik. Ehelyett tedd fel magadnak a kérdést: Mit tehetek ma, ami összhangban van a szándékaimmal? Ez a megközelítés lendületet ad, miközben rugalmasságot tesz lehetővé, és segít elkötelezettnek maradni még akkor is, ha a tervek máshogy alakulnak. Bontsd fel a céljaidat apróbb, könnyebben megvalósítható részekre, feladatokra, és ünnepelj minden előrelépést.

Haladj tovább szeretettel, ne ítélkezéssel!
Az erőteljes kritika helyett inkább empátiával állj önmagadhoz és a céljaidhoz. A kutatások azt mutatják, hogy ha kedvesen bánsz magaddal, az sokkal hatékonyabban erősíti a motivációt és a tartós változást, mint az ítélkezés vagy az önkritika.
A legsikeresebb emberek 10 leggyakoribb mondata - Érdemes eltanulni őket
A Harvardon végzett karriertanácsadó szerint ezeket mindenkinek gyakrabban kellene használnia a munkahelyén.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)