Mit mondj, ha nem tudod, mit kellene? Egyetlen mondat, amivel a small talk mestere leszel
A kommunikációs szakértő trükkjét mindenkinek érdemes ellesni: ez az egy mondat nagyon hasznos a small talk során.
A különösebb tartalom nélküli, de társadalmi, kapcsolatépítési szempontból fontos beszélgetéseket nevezzük small talknak. Általában nem fednek le semmilyen lényeges témát, inkább csak udvarias csevejek, amik mégis sokat számíthatnak.
Nemcsak a magánéletben, hanem a karrier szempontjából is lényegesek, segítenek ugyanis kialakítani és megalapozni az új kapcsolatokat, bővíteni az ismerősi kört, közös érdeklődési területeket felfedezni. Azonban akármilyen egyszerűnek is tűnik egy ilyen beszélgetés, egyáltalán nem az, és sokaknak nem is megy. Ha te is gyakran nem tudod, hogy mit mondj ilyenkor, érdemes megfogadnod Matt Abrahams, a Stanford Egyetem előadójának és kommunikációs szakértőjének tanácsát, amit a CNBC oldalán osztott meg.
A mondat, ami a small talk mesterévé tesz
Úgy véli, van egy mondat, ami mindig segít a hasonló, nehéz helyzetekben, és amit rendszeresen használnak azok, akik jók a small talkban. „Mesélj még erről” – csak ennyit vagy egy hasonló üzenetű mondatot kell mondani ahhoz, hogy a rövid csevejek mestere legyél.
Elárulta, családtagjaira nem volt jellemző az aktív hallgatás, mindenki egyszerre beszélt, és az érvényesült, aki a legtovább, leghangosabban mondta el mondandóját. Egyedül anyósa volt az, aki engedte, hogy mások beszéljenek, és arra kérte őket, meséljenek még, fejtsék ki bővebben az adott témát. A szakértő azonnal felfigyelt az empatikus reakcióra, és észrevette, milyen szoros kapcsolatot lehet kialakítani egy ilyen egyszerű mondattal.
Ezzel a pár szóval támogathatod a másik mondandóját ahelyett, hogy magadra terelnéd a szót, és együttérzést fejezhetsz ki vele. Nem csupán a small talkok esetén hasznosak, hanem az ismerősök, barátok közti beszélgetések során is. Például, ha egy ismerős a hangos szomszédra panaszkodik, ahelyett, hogy te is a saját tapasztalataidra terelnéd a szót, jó ötlet lehet inkább empátiát kifejezni, és a vele történtekről kérdezni, vagy érdeklődni arról, hogy hogyan kezelte az adott, problémás szituációt.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A szakértő szerint sokan elkövetik azt a hibát, hogy mások történetei hallatán csak azt a lehetőséget látják meg, hogy beszélhetnek magukról, de ha ezt túl gyakran teszik, azzal elhalasztják a lehetőségeket, hogy többet megtudhassanak valamiről vagy valakiről. Ha valaki elmesél egy sztorit, jó ötlet lehet megkérdezni, hogy mit érzett azzal kapcsolatban, mi történt később, vagy mi az, ami igazán izgatta az adott helyzetet illetően.
Minél jobban támogatja ugyanis az ember a másikat egy beszélgetés során, annál könnyebb és élvezetesebb lesz egy csevej.
Olvass tovább! Így vágj vissza a kötözködőknek
Limpár Imre tréner, tanácsadó szakpszichológus konkrét mondatokat említ, amikkel úgy lehet a kötözködőket leállítani, hogy azok nem értik majd, mi is történik.
Intelligens visszavágások kötözködő embereknek - Nem fogják érteni, mi történik
Az embereknek bizonyos típusa rendkívüli módon szereti beleütni az orrát mások dolgába, és élcelődő kérdéseket feltenni.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)