Minden vagyonát eladta egy bicikliért a férfi - Ezért tekert Indiától Svédországig

Az indiai, szegény férfit semmi sem tarthatta vissza attól, hogy megvalósítsa vágyát. Majdnem tízezer kilométert biciklizett miatta.

Pradyumna bicikliútja
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Pradyumna Kumar Mahanandia, a festőművész története egy romantikus film sztorijaként is megállná a helyét. A férfi az érinthetetlenek kasztjába született Indiában, elmondása szerint rosszabbul bántak vele, mint a kóbor állatokkal. Egy jóslat azonban erőt adott neki, majd az egész életét megváltoztatta.

Lakóhelyén régi szokás, hogy a családok meglátogatnak egy jóst, amikor gyermekük születik, aki elmondja, mi lesz a kicsi sorsa. Pradyumnának meglepő jövőt vázolt fel a jövendőmondó: azt állította, szegénysége ellenére egy arisztokrata nőt vesz majd el, aki erdőbirtokos, és furulyán is jól játszik.

Tiltott szerelméért biciklizett a férfi

A férfi persze végig tudatában volt a jóslatnak, ahogy felnőtt, de sokáig egyáltalán nem foglalkozott vele. Tehetséges művész lett, és a legtöbbször az utcán festett képeket. Nem sok pénzt keresett ezzel a munkával, de imádta, és sok emberrel megismerkedett. Egyszer azonban minden megváltozott számára: egy nem mindennapi nő állt meg a festőállványa előtt. 

A férfi alig talált szavakat, amikor először megpillantotta a lányt. Nem is tudta lefesteni, ezért megkérte, hogy jöjjön vissza máskor. A második találkozásuk során eszébe jutott a gyerekkori jóslat.
Festés közben beszélgetni kezdtek, és a férfi alig hitte el, amit hallott. Kiderült, hogy egy arisztokrata családból származik, földtulajdonos, és furulyázni is tud. Elmesélte a történetet Charlotte-nak is, aki teljesen megdöbbent.
A fiatalok szinte már az első pillanatban egymásba szerettek, majd egyre többet találkoztak, és elutaztak a lány szüleihez is. Hamarosan egybekeltek a férfi falujában lévő picike templomban.
De Charlotte-nak ezután nem sokkal vissza kellett utaznia Svédországba, és másfél évig ott kellett maradnia. Csak levelezni tudtak egymással, de borzasztóan hiányolták a másikat, ezért a férfi hihetetlen tervet talált ki.
Tudta, hogy nem tud tovább élni szerelme nélkül, ezért kevés vagyona nagy részét egy biciklire áldozta, majd nekiindult az elképesztően hosszú útnak Indiától Svédországig.
Öt hónapon keresztül tekert, és több mint 9600 kilométert tett meg, mire elérte Svédországot. Elmesélte, hogy szörnyen fáradt volt, alig érezte már a lábait az út vége felé, de a találkozás gondolata tartotta benne a lelket.
Útja alatt portrékat festett, ebből keresett egy kis pénzt, vagy cserébe szállást kapott egy-egy éjszakára. Végül pedig, amikor találkoztak, nem tudtak beszélni, csak ölelték egymást, és sírtak.
41 év telt el a férfi útjának kezdete óta. Svédországban újra összeházasodtak, és két gyermekük is született.
A pár azóta is boldog házasságban él. Elmondták, kapcsolatuk nélkülözhetetlen eleme a teljes őszinteség és a tisztelet, mert nélkülük nem működhet egy szerelem sem.
Történetük az egész világon a mindent elsöprő, valódi szerelem jelképe lett.

Múzsák a csók után irodalmi est

Egy különleges estére számíthat, aki velünk tart, amely során életutak, művészet és anyaság fonódik össze a színpadon. Hernádi Judit és Tarján Zsófia őszintén mesélnek anya-lánya kapcsolatukról: hogyan élte meg a művésznő a gyermekvállalást, milyen érzés volt Zsófinak híres édesanya mellett felnőni.A könyvben szereplő nők történeteiről Bálint Lilla szerző mesél, míg Hernádi Judit egy-egy megrázó vagy felemelő könyvrészletet olvas fel. 

Promóció

Ezt is szeretjük