Minden vagyonát eladta egy bicikliért a férfi - Ezért tekert Indiától Svédországig
Az indiai, szegény férfit semmi sem tarthatta vissza attól, hogy megvalósítsa vágyát. Majdnem tízezer kilométert biciklizett miatta.
Pradyumna Kumar Mahanandia, a festőművész története egy romantikus film sztorijaként is megállná a helyét. A férfi az érinthetetlenek kasztjába született Indiában, elmondása szerint rosszabbul bántak vele, mint a kóbor állatokkal. Egy jóslat azonban erőt adott neki, majd az egész életét megváltoztatta.
Lakóhelyén régi szokás, hogy a családok meglátogatnak egy jóst, amikor gyermekük születik, aki elmondja, mi lesz a kicsi sorsa. Pradyumnának meglepő jövőt vázolt fel a jövendőmondó: azt állította, szegénysége ellenére egy arisztokrata nőt vesz majd el, aki erdőbirtokos, és furulyán is jól játszik.
Tiltott szerelméért biciklizett a férfi
A férfi persze végig tudatában volt a jóslatnak, ahogy felnőtt, de sokáig egyáltalán nem foglalkozott vele. Tehetséges művész lett, és a legtöbbször az utcán festett képeket. Nem sok pénzt keresett ezzel a munkával, de imádta, és sok emberrel megismerkedett. Egyszer azonban minden megváltozott számára: egy nem mindennapi nő állt meg a festőállványa előtt.
Boomerek és Zoomerek - Miért nehéz a generációk közötti kommunikáció?
Steigervald Krisztián generációkutató a Femina Klub áprilisi előadásán arra keresi a választ, hogyan érthetjük meg egymás világát, hogy a különbözőségek helyett a kapcsolódási pontokra koncentráljunk. Hogyan lehet megtalálni a közös nyelvet a digitális bennszülöttek és az analóg világban felnőttek között? Milyen eszközökkel segíthetjük elő az együttműködést, és hogyan tanulhatnak a generációk egymástól, ahelyett hogy egymás ellen dolgoznának?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. február 19. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció