A moszkvai férfi elgondolkodtató képeit imádják az Instagramon - A második ábrával nyernek igazi értelmet
Ezek az egyszerű, sokszor ellentmondásos alkotások a társadalom problémáit mutatják be, és azokat a vicces, furcsa helyzeteket, amikkel szinte mindenki szembesült már.
Az Instagramon egyre népszerűbben azok a posztok és képek, amik eltérnek az itt megszokott, tökéletesen beállított felvételektől, és komolyabb, igazi mondanivalóval rendelkeznek.
Gudim Anton elgondolkodtató rajzait pont ezért imádják annyian: a moszkvai férfi már több mint 670 ezer követővel rendelkezik.
A moszkvai férfi elgondolkodtató rajzai
Ábrái mind egy sémára épülnek: a „Yes, But” azaz az „Igen, de” tematikájú művek a második képpel nyerik el igazi értelmüket. Sokszor a mai társadalom érdekességeit, problémáit és a mindennapok iróniáját örökíti meg, de a vicces szituációk sem maradnak ki rajzaiból. Elárulta a Bored Pandának, hogy ahogyan a világ, úgy a témái is folyamatosan változnak, és bár igyekszik pozitív ötleteket is hozni, ez nem mindig olyan egyszerű manapság.
Az egyszerű képek nemcsak a társadalmat, hanem őt magát is tükrözi, és mindenkit elgondolkodtatnak egy kicsit. Úgy véli, a szórakoztató és sokszor abszurd alkotások alapja a megfigyelés, a rajzok pedig sokszor annyira ellentmondásosak, mint maga a világ. Az alábbi posztban például az emberi test iránti irreális elvárásokra és a szépségideál jelenségének problémáira hívja fel a figyelmet. És azt is kihangsúlyozza: nem csak a nők szembesülnek mindezzel.
Amikor a békéért békésen tüntetőket bántalmazzák: a művész megmutatja, mennyi minden nincs rendben a társadalomban.
Valószínűleg sokakkal előfordult már, hogy azért nem volt elég hely egy kávézóban vagy a tömegközlekedésen, mert valaki a kabátjának, táskájának tartott fenn széket. És sokan rosszallóan néznek, ha kedvesen szól érte az ember.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Van, aki színházi előadásra is csak azért jár, hogy menőzhessen vele az Instagramon.
És sokaknak az autójuk tökéletessége fontosabb, mint a saját egészségük. Nemcsak autószerelőre, hanem orvosra sem árt időt szakítani és pénzt költeni.
A pincéreknek jár borravaló a kiszolgálásért, a nőket viszont semmibe veszik az otthon végzett munkáért. Hogy is van ez?
A férfi rajzaiban néha azért könnyedebb, szórakoztatóbb vizekre is evez. Itt például azt mutatja meg, hogy bizony, ha egy cica szunyókál békésen az öledben, akkor más nem is létezik a világon: kifuthat az ebéd, hívhat a főnök, odaéghet a ruha a vasaló alatt: történjék is bármi, őt nem szabad megzavarni. Valószínűleg sok gazdinak ismerős a helyzet.
Elgondolkodtató rajzok az emberi kapcsolatokról
Az izraeli művész képei egyszerűnek tűnnek, mégis mindenkit elgondolkodtatnak, hiszen jóval több van bennük, mint ami a felszínen látható. Zseniálisan sűrít mély gondolatokat az ábrákba, több mint 230 ezer követője pedig kíváncsian találgatja, mit is üzenhet a rajzokkal a férfi. A kommentelők sokszor egymást segítik ki az értelmezésben, hogy minden megbújó tartalmat felfedezhessenek a képeken.
Csak egy egyszerű rajz, mégis sokat elárul az emberi kapcsolatokról - A művész sokatmondó képeit imádják az Instagramon
Nézegess képeket!
Elolvasom