Melyik az ideális férfikor a házasságra?
Tényleg létezik az ideális kor, aminél se előbb, se később nem érdemes oltár elé állni? Íme, az eredmény.
Bár mindenkinek máskor jön el az életében a megfelelő időpont, amikor kimondja a boldogító igent, a matematikusokat nem hagyta nyugodni a kérdés, hogy vajon hogyan lehet kiszámolni, mennyi az ideális kor.
Ezért ausztrál statisztikusok létrehoztak egy formulát, mely megadja a választ a kérdésre.
Tony Dooley, a University of New South Wales School of Mathematics professzora ugyan hozzáteszi, hogy veszélyes dolog matematikai számításokat alkalmazni szívügyekben, de ha valaki tudni akarja, mikor érdemes komolyan fontolóra vennie a házasság gondolatát, nem árt a tudományos megközelítés.
Persze, mindehhez szükség van némi elhatározásra és tudatosságra is, ugyanis a képlet interjú alapú, és a következőképpen néz ki.
A formula
1. Mikor szeretnél legkésőbb megházasodni? Ez lesz az n változó. Ha például 39 évesen, akkor n = 39.
2. Hány éves korodnál előbb nem szeretnél semmiképp sem megházasodni? Ez lesz a p. Ha 20, akkor p = 20.
3. Vond ki az n-ből a p-t, 39-20 = 19, és ezt szorozd meg 0,368-cal. Az eredmény 6,992.
4. Ezt add hozzá a korhoz, amikor leghamarabb házasodnál,
20+6,9 = 27 - ennek az embernek tehát a 27 éves kor az ideális.
Más szemmel
A szociológusok viszont más számítási módszert javasolnak, mely a házasságból származó előnyök maximumából és a lehetséges problémák minimumából számolná ki az ideális életkort, ám a pontos képlettel még adósaink. Ugyanakkor a kutatók vitatkoznak arról, hogy jobb mielőbb túlesni a menyegzőn, vagy érdemes kicsit halogatni az egybekelést. Akik a korai, a húszas életévek elején kötött házasságok mellett vannak, azt mondják, ekkor tudja az ember a legszélesebb körből kiválasztani jövendőbelijét, ugyanakkor lehetőségük van a pároknak arra, hogy együtt nőjenek fel, összecsiszolódjanak, és nem utolsósorban a gyerekvállaláshoz is ideálisabb a fiatal kor. Mások viszont azt mondják, a harmincas éveikben lévők sincsenek elkésve, sőt, arra alapoznak, hogy ekkorra - érettebb fejjel - megfontoltabb, megalapozottabb döntések születhetnek, kevesebb az egzisztenciális aggodalom és a válás is.
Ideális kor?
Manapság sok fiatal vár a házassággal, míg úgy nem érzik mindketten, hogy eljött a megfelelő időpont, amihez a karrierben elért eredmények és az egzisztencia megteremtése is hozzájárul. Mivel sokan élnek hosszú ideig együtt a házasság előtt, az első esküvők időpontja is későbbi életkorra tolódott az elmúlt évtizedekben. Míg egy 1946-os Gallup-felmérés szerint a nők átlagosan 21, a férfiak pedig 25 éves korukban házasodtak, 60 évvel később a nőknél ez a szám 25-re, a férfiaknál 27-re nőtt.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A világ népei közül a svédek a legkevésbé kapkodósak, itt a férfiak átlagosan 35,1, a nők pedig 32,5 éves korukban állnak az oltár elé. A leggyorsabb férfiak Nepálban találhatók, nekik átlagosan már 22 éves korukra bekötik a fejüket, a nők pedig Nigerben mennek a legkorábban férjhez, 17,6 évesen. Európában Moldova a legfiatalabban házasodók országa, míg Magyarország a középmezőnybe tartozik. Itt az esküvőkre a férfiaknak átlagosan a 31., a nőknek pedig a 28. életévükben kerül sor.
OLVASD EL EZT IS!
- házasság
- párkapcsolat
Kit vesz feleségül a férfi?
- házasság
- párkapcsolat