7 ördögi pszichológiai trükk, amivel irányítható a másik - Nem csak a szemkontaktus fontos

Azt akarod, hogy minden úgy legyen, ahogy neked jó? Ezeket a tippeket próbáld ki.

7 ördögi pszichológiai trükk, amivel irányítható a másik
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Megesik, hogy az ember mindenáron azt akarja, úgy történjenek a dolgok, ahogy neki jó - ne aggódj, ettől még önmagában nem leszel önző zsarnok. 

A testbeszéd, a nonverbális kommunikáció és a tettek köztudottan legalább annyit számítanak beszélgetés során, mint a kimondott szavak. Most mutatunk pár ördögi trükköt, amivel úgy irányíthatod a másikat, hogy észre sem fogja venni.

Így vedd rá, hogy az legyen, amit te akarsz

A szívességek a barátaid

Amikor szívességet teszel valakinek, nagy eséllyel viszonozni akarja majd, ezért a jó cselekedeteknek nagy erejük van, ha arra akarod rávenni az embereket, hogy megtegyék, amit szeretnél. Még a legapróbb figyelmességet is többszörösen kaphatod vissza. Mindezt Alvin Gouldner szociológus szerint a kölcsönösség elve hajtja, ami minden társadalom jellemzője. A kölcsönösség elve azt állítja, hogy segíteni kell azoknak, akik segítenek neked. A fogadó fél azt fogja érezni, hogy tartozik neked, és késztetést érez majd arra, hogy ezt meghálálja.

GettyImages-479224144
Fotó: Highwaystarz-Photography / Getty Images Hungary

Mondj nagyot!

Amikor ráveszed az embereket, hogy megtegyék, amit akarsz, rögtön az elején tegyél egy túlzó ajánlatot. Amikor ezt visszautasítják, hozakodj elő egy sokkal elfogadhatóbb verzióval. A másik értékelni fogja a kompromisszumot, és valószínű, hogy el fogja fogadni az ajánlatod. 

Ösztönözd a tettekre

A szorongó, bizonytalan embereket a legkönnyebb manipulálni. Ők ugyanis hajlamosak állandóan arra gondolni, mi történhet, ha nem cselekszenek időben. Ezt használja ki a marketing is, amikor rávesz, hogy minél többet vásárolj egy termékből, nehogy elfogyjon a boltban, vagy idő előtt kifogyj belőle. A fogyasztók jobban vágynak egy termék beszerzésére, ha abból szűkös a kínálat.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Szólítsd a nevén!

Egyszerű és magától értetődő szabály: ha szeretnél valamit, mindig szólítsd a másikat a nevén. Ilyenkor ugyanis megszólítva érzi magát, és jobban fog rád figyelni. Születéstől kezdve arra vagyunk kondicionálva, hogy a nevünkre reagáljunk - nincs ez másként felnőttkorban sem. Ezzel a trükkel még olyan emberrel is kapcsolatba kerülhetsz, akit nem is ismersz annyira, a név használata ugyanis a mélyebb ismeretség látszatát kelti majd.

Legyél heves

Ahhoz, hogy másokat rávegyél arra, amit akarsz, neked is izgatottnak kell lenned. Ha el akarsz menni valahova a barátnőddel, dicsérd a helyszínt, és legyél izgatott, ez ugyanis átragad majd a másikra, és nem lesz szíve nemet mondani.

GettyImages-649660673
Fotó: JGI/Jamie Grill / Getty Images Hungary

Időzíts jól!

A megfelelő nap és napszak kiválasztása a beszélgetéshez elengedhetetlen ahhoz, hogy rávedd a másikat a terveidre. Kisgyerekként valahogy ezt még ösztönösen jól csináltuk: nem mondtuk el, hogy egyest kaptunk akkor, amikor édesanyánk már alapból is ideges volt. Később, amikor buliba akartunk elkéredzkedni, igyekeztünk jó hangulatban elkapni a szülőket. Ugyanezt a logikát alkalmazd most is: ne akkor fogalmazd meg a kéréseidet, amikor a másik épp felhúzta magát valami miatt, fáradt vagy nyűgös.

A tempó sem mindegy

Az, hogy hogyan mondasz valamit, fontosabb annál, amit mondasz. Nem mindegy, milyen ütemben, hangsúllyal és sebességgel osztod meg ötleteid - ez ugyanis nagy hatással lehet a másikra. A beszéd szintjének kontrollálása irányítja a beszélgetést. Ha gyorsan beszélsz, az a sürgősség érzetét kelti, a lassú tempó viszont komoly önuralomra utal.

Egyszerű pszichológiai trükk, amivel kiderítheted, mit gondol rólad a másik - Csak egy pohár kell hozzá

Szavak nélkül megtudhatod, hogyan érzi magát a másik a társaságodban.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük