Hogy érvényesülhet egy csendes ember a munkahelyen? 5 apró trükk, amivel felhívhatja magára a főnök figyelmét

A következőkkel úgy bizonyíthatsz a vezető előtt, hogy közben önmagad maradsz: ha csendesebb típus vagy, ezeket a trükköket be kell vetned, hogy érvényesülj a munkahelyeden.

Így érvényesülhetnek a csendes emberek a munkahelyen
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A visszahúzódóbb, introvertált embereknek sokkal nehezebb érvényesülni a munkahelyen, mint azoknak, akik bátran hallatják a hangjukat, és nem félnek kimondani a véleményüket, az ötleteiket. A harsány, extrovertált, magabiztos személyiségek ugyanis könnyebben felhívják magukra a főnök figyelmét, és hajlamosak elnyomni másokat - még akkor is, ha ezt nem szándékosan teszik. 

Azonban egy csendes munkatárs számára sem lehetetlen az, hogy kivívja a felettesek elismerését, megmutassa, mennyire jó a munkájában, és bebizonyítsa, hogy kiemelkedő teljesítményt nyújt a csapatban vagy éppen, hogy észrevegyék, hogy ő az, aki megérdemli a fizetésemelést, az előléptetést. Viszont ebben az esetben érdemes bevetni pár apró trükköt a karriered érdekében és változtatni néhány szokáson még akkor is, ha először nem tűnnek olyan egyszerűnek. A következőkkel úgy bizonyíthatsz a vezető előtt, hogy közben önmagad maradsz.

Így érvényesülhet egy csendes ember a munkahelyen

A kisebb megbeszélések kiaknázása

Sokaknak nehézséget okoz, hogy sok ember előtt szólaljanak meg, és nagyobb közönség előtt mondják el a véleményüket. Gyakorlással és tudatossággal ezt is meg lehet szokni, de a legjobb, ha kicsiben kezded: aknázd ki a kisebb megbeszéléseket vagy azokat, amiken csak ketten vagytok a főnököddel. Próbálj ilyenkor kapcsolatot építeni, felhozni az ötleteidet, és világíts rá a készségeidre, arra, amit eddig elértél, véghez vittél. Ha nincs ilyenre lehetőség, akár kérhetsz is meetingeket.

Koncentrálj az erősségeidre

Fontos, hogy megismerd az erősségeidet, és ezekre tereld a figyelmet. A csendes emberek általában jó hallgatóságnak bizonyulnak, kiváló a megfigyelő-, illetve az elemzőképességük, és sokszor olyan dolgokat is észrevesznek, amik fölött mások elsiklanak. Használd ki ezt a munkád során, fordítsd az előnyödre a képességeidet, és akárhányszor csak lehet, mutass rá ezekre a főnököd előtt is.

Az e-mailek ereje

Ha úgy érzed, a nagy megbeszélésen nem tudtál felszólalni, vagy szükséged volt gondolkodási időre a reagáláshoz, akkor a meetinget követően írd meg e-mailben a felettesednek azt, ami eszedbe jut. Reagálj levélben az elhangzottakra: küldd el az ötleteidet, a véleményedet, mindent, ami szerinted hasznos lehet, és amivel bizonyíthatsz előtte.

Készülj fel előre!

Vannak esetek, amikor egyszerűen nem úszhatod meg, hogy hallasd a hangodat, és erre tudatosan fel kell készülnöd. Ilyenkor gyakorolj előre, gondold át, mit és hogyan szeretnél mondani, képzeld bele magad a szituációba, és fontold meg, milyen kérdések merülhetnek fel mások részéről, majd tervezd meg előre a válaszokat is. Megnyugtató lehet, és erőt ad, ha felkészültnek érzed magad az ilyen helyzetekben.

Légy gyors, megbízható és szorgalmas!

Bár a nagyhangú emberek könnyen felhívják magukra a figyelmet, egyáltalán nem biztos, hogy más területen is olyan jók, sőt előfordul, hogy pont a hiányosságaikat kompenzálják. Éppen ezért, ha a csendesebbek közé tartozol, bizonyíts máshogy: reagálj gyorsan a levelekre, légy mindig megbízható, precíz, teljesíts mindent határidőre, és légy szorgalmas - de persze ne vállald azért túl magad. Hidd el, fel fog tűnni a felettesednek, hogy te vagy az egyik olyan embere, akire mindig mindenben számíthat.

Olvass tovább! Az introvertáltak szokásai, amiket mindenki eltanulhatna

Az introvertáltak egyes szokásaiból mindenki profitálna a szakértők szerint.

Az introvertáltak pozitív, hasznos szokásai, amit mindenki eltanulhatna tőlük

Az introvertáltak egyes szokásaiból mindenki profitálna a szakértők szerint.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük