A különköltözés megmentheti a házasságot?
Több pszichológus is egyetért abban, hogy a külön töltött idő összekovácsol.
Több pszichológus is azt az álláspontot képviseli, hogy a házastársaknak érdemes néhanapján úgymond szabadságot kivenniük annak érdekében, hogy ne kerüljön sor válásra. Bár ez inkább önellentmondásnak tűnik, több tapasztalat is igazolja.
Ez történt az Earnhardt házaspárral is, amikor a férj egy napon - 35 év házasság után -, megelégelve az állandó feszültséget és a valódi kommunikáció hiányát, úgy döntött, hogy ideje különválniuk a feleségével.
A hölgy beleegyezett, így hamarosan különköltöztek. Három hónap elmúltával ismét együtt voltak, és azóta is boldogan élnek. A terapeuták azzal érvelnek, hogy a különválás a gondolkodásra fordítható szabadság, amikor mindkét fél teret és időt kap arra, hogy helyre tegye magában a dolgokat, és tisztán lássa, hogy megéri-e folytatnia a kapcsolatot.
Ahogyan Earnhardt beszámol róla, ez az idő arra is jó, hogy az embernek eszébe jusson, mennyi fontos dolgot köszönhet a másiknak, és mennyi szépség volt a közös életükben. Így talán felismeri, hogy rengeteg jelentéktelen dolognak adott teret, melyek figyelmetlenné tették a kapcsolat értékeivel szemben.
A szakértők szerint a kísérlet sikerességnek az az egyik legfontosabb feltétele, hogy a szétválás ne véletlenszerűen történjen. A feleknek együtt kell dönteniük arról, hogy hogyan folytatják - különösen, ami az anyagiakat illeti -, ki megy el, ki marad, hogy ez ne növelje köztük a feszültséget. Meg kell beszélniük, hogyan mondják el a családtagoknak, és mi lesz a gyerekekkel. Nem utolsósorban pedig érdemes meghatározniuk a szünet maximális hosszát is. A legtöbb szakértő szerint hat hónap az ideális intervallum.
Ha a kapcsolat válságának oka az egyik fél hűtlensége, akkor ezt a problémát még a szétválás előtt érdemes megbeszélniük és rendezniük magukban, akár szakember segítségével. Ugyanakkor tény, hogy a legtöbbször akkor merül fel a szünet gondolata, amikor már túl késő ahhoz, hogy megmeneküljön a kapcsolat. Ezért nem árt még azelőtt megkongatni a vészharangot, hogy elmérgesedne a viszony.
Amikor a feleknek egyedül kell boldogulniuk, gyakran a szokatlan vagy nehezebb körülmények is elegendőek ahhoz, hogy eldöntsék, akarnak-e erőfeszítést tenni házasságukért. Ha úgy döntenek, hogy újra összeköltöznek, akkor is fontos, hogy attól kezdve résen legyenek, illetve megbeszéljék a problémákat, amint azok felmerülnek.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A leginkább megfelelő kommunikációs formát közösen is megtalálhatják, ahogyan az Earnhardt házaspár tette, akik gyakran apró, írott cédulákat hagynak egymásnak. Bár a legtöbben azt gondolják, ha egyszer kiábrándultak egy emberből, többé nem szerethetnek bele, könnyen lehet, hogy a külön töltött idő újra felszítja a lángot.
Szerinted a különélés megmentheti a kapcsolatot?
OLVASD EL EZT IS!
- szerelem
- boldogság
A hosszú és biztos párkapcsolat 4 aranyszabálya
- férfi
- nő