4 ünnepi recept húsvétra
Ilyenkor nem elég egy kis vendégváró finomság, mert ha megrohamoz az egész család, valami igazán különlegessel kell előrukkolnod!
A bárányhúsból készült ételek nem hiányzohatnak a húsvéti ünnepi asztalról. Készíts te is néhány igazán finom fogást, hidd el nem bánod meg!
Különleges receptjeink a segítségedre lesznek, neked csak választanod kell, hogy mihez van éppen kedved.
Húsvéti bárányleves
Hozzávalók:
-
1 kg bárányaprólék
-
1 vöröshagyma
-
2 dl tejföl
-
1 evőkanál liszt
-
3 gerezd fokhagyma
-
1 kiskanál pirospaprika
-
2 evőkanál olaj
-
1 csokor kapor
-
só, bors
Vágd a húst és a hagymát kis darabokra, majd a hagymát az olajon fonnyaszd sárgára, és szórd meg pirospaprikával. Tedd rá a húsdarabokat, pörköld meg, majd öntsd fel 2 liter vízzel. Sózd meg, borsozd meg, tedd bele az összezúzott fokhagymát, és főzd puhára. Keverd a lisztet simára a tejföllel, majd habard be vele a levest. Ismét forrald fel, végül a finomra vágott kaporral hintsd meg. Azonnal, még forrón tálald.
Sült báránygerinc
Hozzávalók:
- 800 g báránygerinc
- 40 ml olívaolaj
- 8 db mogyoróhagyma
- 6 db sárgarépa
- 6 cl konyak
- 2 db narancs
- 80 ml száraz vörösbor
- 100 ml húsleves-alaplé
- 2 db babérlevél
- 10 db őrölt feketebors
- 1 rúd fahéj
- 1 szál rozmaring
- 30 g vaj
A báránygerincet a zsíros oldalán vágd be. A mogyoróhagymát hámozd meg, és hosszában vágd fel, majd reszeld le a narancs héját, és utána facsard ki a levét. A répát kockázd fel, majd a hagymával együtt pirítsd halványbarnára az olívaolajon, sózd meg, majd öntsd fel a narancslével, a konyakkal és a vörösborral. Ezután add hozzá a húsleves-alaplevet, a reszelt narancshéjat, a babérlevelet, a borsot, a fahéjat, valamint a rozmaringot. Forrald fel, és lassú tűzön párold meg, amíg a répa és a hagyma megpuhul, majd vedd ki a zöldséget, és tedd félre. Szűrd át a szószt, forrald be, amíg a szósz besűrűsödik, és utána ízlés szerint fűszerezd. A bárányt feketeborssal és sóval fűszerezd, és mindkét oldalát süsd meg, majd 140 fokra előmelegített sütőben 8-10 percig süsd rózsaszínre. A tálaláskor a párolt zöldséget tedd tányérra, vágd fel hozzá a bárányt, és öntsd le két kanál szósszal.
Fehérboros nyúlgerinc
Hozzávalók:
-
4 nyúlcomb
-
40 dkg vegyes zöldség
-
2 evőkanál margarin
-
1/8 liter száraz fehérbor
-
1/4 liter zöldséglevesalap
-
2 dl főzőtejszín
-
4 babérlevél
-
só, bors
A combokat dörzsöld be sóval, borssal, majd a zöldségeket darabold fel. Forrósítsd fel a margarint, és pirítsd körös-körül barnára a combokat. Add hozzá a babérlevelet, majd öntsd fel a borral és a levessel. Fedő alatt 20 percig párold. A nyúlcombokat a lábosból vedd ki, és tartsd melegen. A leveszöldség felét szűrőkanállal szintén merd ki, és tedd félre. Távolítsd el a babérlevelet, ezután a maradék zöldséget a pecsenyelével turmixold össze. Keverd bele a főzőtejszínt, és forrald össze. A húst és a félre tett zöldséget a mártásba helyezd vissza, és melegítsd össze, majd spagettivel vagy galuskával kínáld.
Bárányragu padlizsánnal
Hozzávalók:
-
1 kg báránylapocka
-
1 padlizsán
-
10 dkg vaj
-
1,5 dl olaj
-
1 vöröshagyma
-
némi fokhagyma, cukor, só, bors, petrezselyemzöld
Vágd a padlizsánt kockára, sózd be, és hagyd egy órát állni. Darabold fel a húst, majd vajban süsd át. Ismét sózd meg, add hozzá a hagymát, a fokhagymát, a petrezselyemzöldet, és pár percig párold együtt az egészet. Ezután adj hozzá egy kevés cukrot, öntsd fel egy fél pohár vízzel, és párold majdnem teljesen puhára az egészet. Közben csepegtesd le a padlizsán levét, és forró olajban süsd ki. Ha kész, add hozzá a húshoz, és még 20 percig párold együtt is őket.