Hány pohár vízzel igyál többet kánikulában, ha kismama vagy? Veszélyes a dehidratáltság
A terhesség alatt fontos az elegendő vízfogyasztás, nyáron pedig különösen oda kell figyelni a folyadékpótlásra.
A terhesség alatt télen-nyáron fontos odafigyelni a tápanyagban gazdag étkezés mellett a megfelelő folyadékbevitelre is, ám a meleg hónapokban, mint mindenkinél, a kismamáknál is megnövekszik a folyadékigény.
Esetükben különösen fontos odafigyelni, hogy a kellő mennyiségű folyadékbevitel meglegyen. Dr. Vida Gábor szülész-nőgyógyász elmondta, mennyi folyadékra van szüksége egy kismamának, és miben változik ez a kánikulában.
Vízszükséglet a terhesség alatt, kánikulában
- Átlagos körülmények között az áldott állapotban lévő hölgyeknek hozzávetőleg 1,5-2 liter folyadék fogyasztása ajánlott naponta, ez kánikulában, 30 fok felett 3 literig emelendő. Ezt szomjúságérzet nélkül is ajánlatos elfogyasztani, hiszen a szomjúság már hiányt jelez - mondja dr. Vida Gábor.
Ha tehát terhes vagy, napi legalább négy pohár - 2,5 dl - vízzel többet érdemes meginnod.
A terhességi rosszullétet is elmulaszthatja
Kevésbé köztudott, de a hidratáltság megőrzése már a várandósság első percétől kulcsfontosságú, ugyanis a megfelelő mennyiségű folyadékfogyasztás enyhítheti a reggeli rosszullétet, hozzájárul a megfelelő emésztéshez, valamint segít megelőzni a székrekedést és az aranyér kialakulását.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Noha az egészséges táplálkozás szintén elengedhetetlen, elegendő folyadékfogyasztás nélkül ez önmagában kevés. Hiszen a víz az emésztőrendszer támogatásán túl segít egészségesen tartani a húgyutakat, illetve az ödéma is megelőzhető vele, elvégre minél többet iszik a kismama, annál kevesebb folyadékot tart vissza a szervezete.
Ha nem szereted a vizet
Üdítőitalhoz a sok hozzáadott cukor miatt nem jó ötlet nyúlni, bár, ha minden kötél szakad, és csak ez esik jól, egy-egy pohárral be lehet csempészni a fogyasztott folyadékmennyiségbe. Okosabb, ha otthon készítesz gyümölcsök és víz elegyítésével, turmixgéppel házi gyümölcsitalt. Jó praktika lehet gyümölcsteát is készíteni, és azt visszahűtve üdítőitalként fogyasztani.
Igazi nyári ötlet, ha ízesített vizet iszol. Bár a boltokban készen is kaphatók ízesített ásványvizek, házilag, garantáltan 100%-ban természetes alapanyagokból is elkészítheted frissítő italodat. Néhány ízletes hozzávalóval sokkal jobban fog esni a víz is a meleg, nyári napokon.
Felkarikázott, hámozott lime-ból és hámozott uborkából frissítő ital készülhet, melyben némi kálium, K- és C-vitamin is van. A görögdinnye szintén finom ízesítő, mely A-, C-vitamint és némi káliumot is tartalmaz. Egy kis mentával még inkább feldobhatod italodat. Akár almával, szederrel, barackkal is kísérletezhetsz: a gyümölcsök magnéziumban, káliumban, kalciumban, B-, C-, illetve A-vitaminban is bővelkednek. Az egyszerű citromcseppekkel ízesített víz is remek szomjoltó, kis mézzel pedig ízletes limonádé keverhető belőle. A citromos víz egyébként a terhességi rosszullétek elűzőjeként is ismeretes.
Kilenc étel, ami segít megelőzni és enyhíteni az aranyeret
Ha valaki nem híve a gyógyszeres kezelésnek, vagy épp kismama, érdemes természetes módszerekkel kezelnie aranyerét. Összeállításunkban ezekre találsz ötleteket.
9 étel, ami segít megelőzni és enyhíteni az aranyeret - Terhesség alatt gyakori panasz
Nézegess képeket!
ElolvasomKépek: Getty Images Hungary.
OLVASD EL EZT IS!
- terhesség
- ásványi anyag
Fontos tápanyag felszívódását gátolja az étel: hiánybetegséghez vezethet fogyasztása
- kisgyerek
- gyereknevelés