Van, aki azt bánja meg, hogy gyereket vállalt – Budai Lottival a tudatos gyermektelenségről dilemmáztunk

A Femina Dilemma podcast második évadának második részében a tudatos gyermektelenség témáját jártuk körül.

A Femina podcastjének előző évadában is népszerű, de megosztó témákat boncolgattunk. A második évadban is ezen a vonalon haladunk tovább  Pintér Ada  műsorvezetővel, az adott téma szakértőjével és a Femina egy munkatársával. Ezúttal a tudatos gyermektelenségről, a női szerepek társadalmi megítéléséről dilemmáztunk.

Dilemma podcast: tudatos gyermektelenség

A történelem során az a tény, hogy a nőknek méhük van, képesek gyermeket szülni biológiailag determinálta a sorsukat. Bár a feminizmus térhódítása óta elfogadóbbak vagyunk azzal kapcsolatban, hogy lehetnek nők, akik számára nem az anyaság jelenti létük egyetlen értelmét, a patriarchátus alapköveit rendíti meg, ha egy nő céljai között nem szerepel a gyermekvállalás, tudatosan dönt úgy, hogy nem szül, nem nevel gyermeket.

A Femina Dilemma podcastjének mostani epizódjában szóba került a tradwife jelenség is, illetve felmerült a kérdés, hogy a magukat idilli családanyaként bemutató nők valóban élik ezt a létformát, vagy sokkal inkább influenszereket, üzletasszonyokat látunk a képernyőn?

A Dilemma második évadának második epizódjában a fenti kérdésekre Budai Lotti író, újságíró, blogger, nőtörténeti kutató, valamint Orbán Violetta, a Femina.hu főszerkesztő-helyettese és Pintér Ada műsorvezető kereste a választ.

"Soha nem éreztem azt, hogy mindenáron gyereket akarok" - 4 felnőtt, aki nem bánta meg, hogy végül nem lett szülő

Több oka is lehet, ha valaki nem akar gyermeket vállalni.

Elolvasom

(Képek: Femina)

Ezt is szeretjük