Milyen a jó a tornacipő? 5 fontos szempont, amit a legtöbb szülő nem vesz figyelembe
Ha most vesztek tornacipőt a gyereknek.

Az augusztusban beszerzésre váró tanszerek listája mindig kicsit hosszabbra nyúlik, mint azt a szülők szeretnék. A füzetek, íróeszközök, ragasztók, logikai készlet, szögmérő megvásárlását követően sajnos még mindig nem lehet hátradőlni.
Nyár végén ugyanis rendszerint kiderül, hogy a gyerek kinőtte a tavalyi tornaruhát, tornacipőt. A tornapóló sok iskolában az intézmény egyenpólója, melyen nem kell gondolkodni, nadrágnak tulajdonképpen bármilyen sötét színű pamut rövidnadrág megteszi, ám a cipő minősége nem mindegy.
Milyen a jó tornacipő?
A tornacipő elnevezés azt feltételezi, hogy testnevelésórán viselt lábbeliről van szó. Hazánkban azonban az ezen a néven árult cipők nem kifejezetten alkalmasak sportolásra. A klasszikus sötét színű, fehér gumiorrú, tépőzáras vagy fűzős cipők kialakítása ugyanis egyáltalán nem követi a láb vonalát, nem tartja a bokát, és általában véve kényelmetlen. Míg óvodában jellemzően csak a heti egyszeri tornaórán viseltek tornacipőt a gyerekek, addig az iskolában elvileg mindennap fogják, így nem mindegy, hogy milyen a lábbeli kialakítása.

Fűzős vagy tépőzáras?
Ha az elsős gyerek még nem tudja biztonsággal megkötni a cipőfűzőjét, nyilván tépőzáras darabot fogsz választani neki. Ha azonban már megy a cipőfűzőkötés, érdemes fűzőset venni. Bár a tépőzáras felvétele egy kicsit mindig gyorsabb, ám a fűzős jobban a láb formájára igazítható, ami a tornaórák alatt nem utolsó szempont.
Jól szellőzik
Ha a gyerek izzadós, fontos, hogy ne bőr- vagy műbőr lábbelit válassz. Az edzőcipő felső része jól szellőző legyen, hogy tornaóra végére ne kelljen a zokniból csavarni a vizet. De ettől függetlenül persze ne feledkezz meg róla, és szoktasd rá a gyereket is a tesiórai cserezoknira!

Követi a láb vonalát
Az összes szempont közül talán a leglényegesebb, hogy a cipő kövesse a láb vonalát, a gyerek talpával érintkező rész ne legyen teljesen lapos - mint hagyományos tornacipőknél. Ellenkező esetben sajnos megnő az esély az ortopédiai problémák kialakulására.

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre
Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. június 5. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Legyen strapabíró!
Míg egy totyogónak háromhavonta új cipő kell, addig iskoláskorban már jó eséllyel kibír egy tanévet a sportcipő. Ehhez azonban az is kell, hogy strapabíró legyen a lábbeli. Ellenőrizd, hogy az orr-résznél megfelelően megerősített-e a cipő, a ragasztás megbízhatónak tűnik-e. Ne feledd, ha a gyengébb minőségű edzőcipő nem húzza ki júniusig, valószínűleg nem spóroltál vele.

Nem hagy nyomot a tornaterem padlóján
Ez nyilván mindenki listáján az utolsó szempont lesz, de - mivel a testnevelésórák zömmel tornateremben zajlanak - érdemes lehet tekintetbe venni azt is, hogy vajon a választott cipő hagy-e csíkokat a tornaterem a padlóján. Elvileg a sportcipők esetében ezt a gyártóknak fel kell tüntetniük a terméken.
Amit még ne felejts el!
Ha megvettétek a tornacipőt, érdemes még a tanévkezdés előtt otthon hordani néhány órát. Mozogjon benne, szokja a lába, ne az első tornaórán legyen kellemetlen élmény számára, ha esetleg nyomja a sarkát.
Ideje beszerezni egy íróasztalt!
Ha még nem tudod pontosan, miként tudjátok átvariálni kicsit a gyerekszobát, hogy a változó igényeknek megfeleljen, a következő képekkel adunk némi ötletet ehhez.
Ezek az íróasztalok a legkisebb gyerekszobába is beférnek: képeken 7 praktikus darab
Nézegess képeket!
ElolvasomKépek: Getty Images Hungary