Természetes immunerősítő gyerekeknek: 3 finom és nagyon erős megoldást mutatunk
Ötletek a C- és D-vitaminon túl.
Az már nem újdonság, hogy a C-vitaminban gazdag táplálékok segítenek erősíteni az immunrendszert. A narancs, mandarin, csipkebogyó gazdag forrásai ennek a vitaminnak.
Az elmúlt évtizedben a D-vitamin-pótlást is egyre több orvos javasolja a téli időszakban, hiszen bebizonyosodott, hogy ez a zsírban oldódó vitamin a C-vitaminhoz hasonlóan támogatja a szervezet védekezőképességét. Ám mindezeken kívül is számos természetes immunerősítő hatású megoldás létezik, mely gyerekeknél is beválik.
Méhpempős méz
A mézet a legtöbb gyerek szívesen fogyasztja. Akár egyszerűen kiskanállal, akár langyos teába téve, akár vajas kenyérre kenve, a méz természetes antibiotikum, mely vértisztító és vérnyomáscsökkentő hatással is bír. A méhpempő, mely a méhkirálynő eledele, még ennél is többre képes: 150-nél is több biológiailag aktív összetevőt tartalmaz.
A benne lévő 10 hidroxi-2-decenoic sav antibakteriális, antiviriális és antimitotikus hatású anyag, melynek köszönhetően fogyasztása nemcsak a baktériumok, de a vírusok és a gombák ellen is védi a szervezetet. Gamma-globulin-tartalmának köszönhetően pedig serkenti az immunrendszer működését.
Mivel a méhpempő önmagában savanykás, gyerekeknek érdemes mézzel együtt adni. Megelőzésre fogyasszon a kicsi egy héten át napi egy teáskanálnyit, ha már elmúlt hatéves. Amennyiben 1-6 év közötti, úgy elegendő napi egy kávéskanál méhpempős méz. Ezt követően ajánlott két hét szünetet tartani, majd következhet egy újabb egyhetes kúra.
Probiotikumban gazdag táplálékok
Ha immunerősítésről van szó, első körben jellemzően a vitaminok jutnak eszünkbe, ám ezeken túl a bélflóra egyensúlyban tartása is nagyon fontos. Az emberi vékony- és vastagbelet hasznos baktériumok milliárdjai népesítik be. A megfelelő emésztés mellett ezek a jótékony baktériumok az immunrendszer helyes működéséhez is jócskán hozzájárulnak. Megakadályozzák, hogy a káros baktériumok megtapadjanak a nyálkahártyán, és segítik az olyan ásványi anyagok felszívódását, mint a vas, a kalcium, a magnézium. Napjainkra számos kutatás igazolta, hogy a probiotikumban gazdag táplálékokkal nem csak az emésztés és a közérzet javítható, de csökkenthető a felső légúti fertőzések és az influenzaszerű tünetek előfordulása. Gyerekek és felnőttek számára egyaránt javasolt a jó minőségű natúr joghurtok, kefirek, lágy sajtok, illetve a savanyú káposzta fogyasztása.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Legjobb illóolajok a párologtatóba
A gyerek immunrendszerének működését nem csak a helyes táplálkozással erősítheted. A jó minőségű, 100%-os illóolajok közül számos típus rendelkezik baktérium- és vírusölő hatással, így hígítva ezeket is használhatod a szoba párásítására. Az eukaliptusz kedvelt olaj légzőszervi megbetegedések esetén, a benne lévő eukaliptol segíti a légutakban letapadt váladék kiürülését. A levendulaolaj amellett, hogy antimikrobiális hatással bír, fájdalomcsillapító és nyugtató hatású is. A citrom illóolaja fertőtlenítő, baktérium- és vírusölő tulajdonsággal is bír.
Mindegyik nagyon finom illatú, bármelyiket csepegtetheted egyszerűen egy tál vízbe, melyet a radiátorra helyezel, de még jobb, ha beszerzel egy aromadiffúzort. Utóbbi nagy előnye, hogy nem meleg, hanem hideg párát juttat a levegőbe, mely kifejezetten hatásos a fűtési szezonban gyakoribbá váló légúti betegségek ellen. Ideális körülmények között a lakás páratartalma 40-60% között van, ha a ti otthonotokban ennél alacsonyabb, mindenképpen tanácsos párologtatni. 40%-os páratartalom alatt a légutak kiszáradhatnak - ilyenkor a gyerek reggelente úgy érzi, kapar a torka - ami nagyban hozzájárul a nátha, az influenza vagy akár a krupp előfordulásához is.
Immunerősítő teák kicsiknek
A következő teákat a kicsik is örömmel fogyasztják majd, és immunerősítő hatásuknak köszönhetően segítenek elkerülni a téli betegségeket.
Immunerősítő teák, melyeket gyerekeknek is lehet adni: természetes pajzs a betegség ellen
Az ősz beálltával jól jön egy kis immunerősítés. A gyerek is szeretni fogja ezeket a teákat.
ElolvasomKépek: Getty Images Hungary
OLVASD EL EZT IS!
- savanyúság
- probiotikum