A terhesség 5 nagyon korai jele: már a teszt elvégzése előtt babára utalhatnak
Ha nem bírod kivárni a menstruáció elmaradását, a következő nagyon korai terhességi tünetekre érdemes figyelni.
Amikor egy pár úgy dönt, babát szeretne, általában most rögtön szeretné. Sok nő már azt az egy-két hetet is nehezen tudja kivárni, mely a megtermékenyítéstől a bizonyosságig - vagyis a következő menstruáció elmaradásáig - eltelik. A várandósságnak valóban lehetnek nagyon korai - már a pozitív terhességi tesztet megelőző - tünetei, ugyanakkor fontos hangsúlyozni, hogy ezek a tünetek nagyrészt átfedésben vannak a PMS jeleivel, ami bizonytalanságot okozhat. Ám ha nem jellemző rád a premenstruációs szindróma, és babát terveztek, akkor jó eséllyel várandósságra utalnak a következő jelek.
A terhesség korai jelei
Mellfeszülés: a mellek fájdalma, feszülése gyakori terhességi tünet a hormonok ingadozása miatt. A magasabb progeszteron- és ösztrogénszint hatására egyrészt a mellmirigyek növekedésnek indulnak, másrészt a folyadék-visszatartás hatására is érzékennyé válhatnak. Az arra hajlamos nők esetében akár egy héttel a megtermékenyítést követően, már néhány nappal a menstruáció kimaradása előtt babára utalhat a mellek feszülése.
Beágyazódási vérzés: amikor a megtermékenyített petesejt beágyazódik a méhfalba - általában néhány nappal vagy egy héttel a várt menstruációt megelőzően -, vérzés jelentkezhet. A jelenség az EPF-hormonnak - Early Pregnancy Factor, vagyis korai terhességi faktor hormon - köszönhető, mely azért termelődik, hogy az anyai immunrendszer ne lökje ki az embriót. Ez a beágyazódási vérzés, inkább pecsételés, színe pedig jellemzően halvány rózsaszín vagy barna.
Fáradtság: ha eleget alszol, és mégis fáradt vagy, az - igaz, sok egyéb mellett, de - utalhat akár babára is. A terhesség első néhány hetében a szervezet rendkívül komolyan dolgozik, hogy segítse az embrió fejlődését. Ráadásul a fogantatás után termelődő extra progeszteron hatására megemelkedik a testhőmérséklet is, ami ugyancsak hozzájárul az energiahiányhoz.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Puffadás, székrekedés: a szervezet megemelkedett progeszteronszintje lassítja az emésztőrendszer működését, ami puffadáshoz, teltségérzethez, illetve székrekedéshez vezethet. Ha a menstruációt megelőzően ezeket a tüneteket tapasztalod, nem biztos, hogy PMS-ről van szó, utalhat akár babára is. A fizikai aktivitás, a sok rostfogyasztás és az elegendő mennyiségű folyadékbevitel segít orvosolni a lelassult emésztést.
Gyakoribb vizelési inger: ezt a terhességi tünetet sokan kötik a harmadik trimeszterhez, amikor az egyre növekvő méh nyomja a húgyhólyagot. Valójában a gyakoribb vizelési inger már a megtermékenyítést követően jelentkezhet. Ennek oka, hogy a kismedencei szervek, illetve a vesék vérellátása fokozódik, melynek következtében több vizelet termelődik.
Befolyásolható a baba neme? Az együttlét időpontjától is függhet, hogy fiú vagy lány lesz
70%-os eséllyel befolyásolható a baba neme ezzel a módszerrel.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- óvoda
- felvilágosítás
„Anya, honnan jönnek a babák?” Ez a jó válasz a kínosnak hitt kérdésre
- betegség
- érdekesség