Vigye magával az iskolába szünet után: kevésbé lesz stresszes a gyerek ezzel a jópofa játékkal
Szorongó gyerekeknek való ez a játék: készítsétek el együtt a téli szünet végén!
Ahogy vége a téli szünetnek, a legtöbb iskolában az élménybeszámolók után egyből a gyerekekre zúdítják a félévi dolgozatok naptárát. Kicsiknél és nagyobbaknál is problémás lehet, hogy olyan mértékű nyomás nehezedik a diákokra, hogy szorongani kezdenek, ezáltal pedig teljesítményük is romlik.
Súlyos esetben pszichológiai kezelésre is szorulhatnak azok a gyerekek, akik nem tudnak megküzdeni az iskolai teljesítménykényszerrel. A család támogató szerepe elengedhetetlen: a közös beszélgetések során biztosítsd csemetédet, hogy nem attól fogod jobban vagy kevésbé szeretni, hogy milyen jegyeket hoz haza a félévi bizonyítványban.
Stresszlevezetés gyerekeknek
A stressz leküzdéséhez a mozgás és a helyes táplálkozás is létfontosságú, de vannak külön légzéstechnikák és egyéb módszerek is, melyek elterelik a gyerek figyelmét a rá nehezedő súlyról. A stresszlabda is egy ilyen technika: hihetetlen, milyen megnyugtató a színes, puha golyóbisokat nyomkodni. Készítsd el gyermekeddel közösen, és élvezzétek együtt ezt a jópofa, szorongáscsökkentő lehetőséget!
Elkészítés
Egy hobbiboltban válasszatok közösen néhány színes, vidám lufit. Ne feledd, hogy a színeknek jelentésük van: a sárga például vidámságot és optimizmust áraszt, míg a kék a harmónia, a nyugodtság és a magabiztosság színe. A lilás és rózsaszínes árnyalatok a kreativitást serkentik, míg a piros az energiát. Mindegy, milyen színt választasz, de a borús sötéteket, mint a fekete, és a halvány bizonytalanokat, mint a szürke, kerüld!
Egy labda megtöltéséhez nagyjából fél bögre finomlisztre lesz szükséged. A lisztszemcséket nem egyesével kell a lufiba varázsolnod: kell hozzá egy üres, száraz belsejű, félliteres műanyag flakon és egy tölcsér is.
A pofonegyszerű elkészítés a következő: a tölcsér segítségével szórd a lisztet a flakonba, majd húzd rá a lufit a flakon szájára. Így sokkal könnyebb lesz a lisztet a lufiba juttatni, ráadásul egy szem koszt nem csinálsz vele.
Végül a lufi száját jó szorosan csomózd meg, és kész is van az egyedi játék: akár házifeladat-írás közben, akár dolgozat közben szorongatja a gyerek, egészen biztos, hogy jó hatással lesz a koncentrációs képességére.
Boomerek és Zoomerek - Miért nehéz a generációk közötti kommunikáció?
Steigervald Krisztián generációkutató a Femina Klub áprilisi előadásán arra keresi a választ, hogyan érthetjük meg egymás világát, hogy a különbözőségek helyett a kapcsolódási pontokra koncentráljunk. Hogyan lehet megtalálni a közös nyelvet a digitális bennszülöttek és az analóg világban felnőttek között? Milyen eszközökkel segíthetjük elő az együttműködést, és hogyan tanulhatnak a generációk egymástól, ahelyett hogy egymás ellen dolgoznának?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. február 19. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Tanulósarok
A stressz leküzdéséhez és a megfelelő koncentrációhoz egy saját tanulósarok nagymértékben hozzájárul. Találjátok ki együtt, hol tud kényelmesen és zavartalanul házi feladatot írni gyermeked, és az ő elképzelései szerint alakítsatok ki egy kuckót!
10 szuper tanulósarok - Ilyen hangulatos kuckóban a házi feladatok is gyorsabban elkészülnek
Nézegess képeket!
Elolvasom