Képeken 7 közkedvelt étel, ami a kánikulában mérgezést okozhat

Óvatosan kínáld vele a gyereket

Hasmenés, hányás lehet a vége.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A nyári melegben sokkal hamarabb szaporodnak el a baktériumok, aminek köszönhetően az ételek szavatossága is csak ideig-óráig tart. Van néhány különösen veszélyes finomság, amit a legjobb, ha nem, vagy legalábbis csak nagyon mértékletesen adsz a gyereknek. Ismerd meg a leggyakrabban ételmérgezést okozó ételeket!

A krémes sütemények kánikulában tiltólistásak, hiszen a tojásból és tejszínből vert habok nagyon hamar megromlanak.

A fagylaltfőzés során gyakran kerülnek baktériumok az édességbe, főként a tojással készült nyalánkságokba. Lehetőleg gyümölcsös fagyit válassz a gyerkőcnek, ez kevésbé veszélyes, ráadásul a szomjat is jobban oltja.

A gyümölcslevesek szintén a felhasznált tejszín miatt annyira kockázatosak, két napnál tovább semmiképpen nem szabad tárolni őket.

A tojással készült ételektől, mint például a madártejtől könnyen szalmonellafertőzést lehet kapni.

Fotó: www.acanadianfoodie.com/

A tészták - a bennük található tojás miatt - szintén a veszélyesebb falatok közé tartoznak, pláne akkor, ha túróval vagy valamilyen tejszínes szósszal készíted őket.

A felvágottak csak hideg helyen bírják néhány napnál tovább,  szendvicsbe csomagolva egy-két óráig szabad csak fogyasztani őket a botulizmus - az ételmérgezés egy fajtája - elkerülése érdekében.

A tejtermékek sem ideálisak túlzottan forróság idején, ugyanis a bennük található élőflórák könnyedén elszaporodnak, és jótékony hatásúból mérgezővé válnak.

Tipikus nyári gyerekbetegségek

Sajnos a jó időben is megvan az esély arra, hogy a gyerek megbetegszik, hiszen ilyenkor sokkal könnyebben szaporodnak a baktériumok és vírusok.

10 nyári betegség kicsiknél, ami veszélyes lehet

Nézegess képeket!

Elolvasom

Olvastad már?

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük