Nem tudsz teherbe esni?
Elképzelhető, hogy meddőséged hátterében ételallergia áll.
A pároddal úgy döntöttetek, hogy eljött a családalapítás ideje, és gőzerővel dolgoztatok azon, hogy minél előbb bővüljön a ház létszáma, azonban a siker elmaradt? Számos nő sajnos nem tud teherbe esni, mert ilyen-olyan egészségügyi problémái vannak, melyek - bár a mindennapokat nem keserítik meg - a gyermekáldást könnyedén megakadályozhatják.
Ha már minden létező betegségre kivizsgáltak téged és a párodat is, azonban a gyermekáldás csodája még mindig nem köszöntött be a családotokba, akkor elképzelhető, hogy lisztérzékenységed okozza a bajt. Ez nem túl gyakori probléma, de sajnos olykor előfordulhat. Derítsd ki, valóban ez áll-e a háttérben!
Glutén-intolerancia felnőttkorban?
Bármennyire is meglepő, a lisztérzékenység nemcsak a gyerekek életét, de a felnőttekét is megkeserítheti. Jellemzően a betegség már gyermekkorban megmutatkozik, azonban előfordul, hogy csak idősebb korban jelenik meg. Sajnos ilyenkor nincs más lehetőség, mint az étrendváltás - olyan élelmiszerekre kell áttérned, melyek nem tartalmaznak glutént. Ezt kisgyermekkorban megszokni könnyű, azonban nagyon nehéz lehet egy új étrendre átállni. Ugyanakkor, ha szeretnél kisbabát, és óvnád a saját egészségedet is, sajnos nincs más választásod.
Kialakulása
Megeshet, hogy a lisztérzékenységből kifolyólag nem következik be a várva várt áldás. Ez a vékonybél működése miatt van így, ugyanis az állapotosság tápanyagigényét nem minden emésztőrendszer tudja befogadni.
Ennek következtében nemcsak a nehéz teherbeesés, hanem a vetélés is igen gyakori, és sokszor csak hosszú évek és számos vizsgálat után derül ki a háttérben megbújó ok.
A lisztérzékenység tünetei
A lisztérzékenységnek az ideiglenes meddő állapoton kívül még számtalan más tünete is van. Olyan pszichés zavarok léphetnek fel a glutén-intolerancia során, mint a folytonos kimerültségérzés vagy éppen lehangoltság és a depresszió. De a szájban jelentkező fekélyek, a fogínygyulladások, a mozgásszervi zavarok, a bőr durva kiszáradása, sőt, akár a kóros fogyás is tünete lehet a betegségnek. Ha ezek bármelyikét észleled magadon, és közben a családalapítás sem jön össze, akkor fordulj bátran orvoshoz, és oszd meg vele, mire gyanakodsz.
Ha már sikerült másállapotba kerülnöd, akkor sem biztos, hogy a szíved alatt megbújó apróságot ki tudod hordani. Ugyanis a lisztérzékeny kismamák esetében - akik szintén nem birkóznak meg a normális lebontási folyamattal - a magzat fejlődésének visszamaradása is igen gyakori. Szerencsére a rendszeres ellenőrzéseknek köszönhetően már nagyon hamar kideríthető, hogy a baba rendesen gyarapodik-e, vagy sem.
Ha már közeledik a baba
Ha végre összejön a kisbaba, akkor a következő félelmed bizonyára a szülés lesz. Tudd meg, mi vár rád a szülőszobán!
Így derítsd ki!
A gasztroenterológiai szakorvosok tudnak segíteni, ha ilyen jellegű problémáddal felkeresed őket. Elsősorban vérvizsgálatra fognak küldeni, hiszen a laboreredményekből számtalan betegség kimutatható. Ha ez mégsem járna teljes sikerrel, akkor a következő lépés az endoszkópos szövetvizsgálat lesz, mely már egészen biztos eredményt mutat. Tény, hogy nem a legkellemesebb élmény, azonban nem tart tovább néhány percnél, és valóban pontos válaszokat ad.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ha a vizsgálatok azt jelzik, hogy valóban glutén-intoleranciában szenvedsz, akkor különleges étrendet fognak számodra összeállítani, melynek szigorú betartásával közel kerülhetsz az oly régen vágyott gyermekáldáshoz.
OLVASD EL EZT IS!
- baba
- terhesség
Az életveszélyes terhességi HELLP-szindróma tünetei
- baba
- terhesség
Így vedd fel a kapcsolatot születendő gyerekeddel
- terhesség
- kismama