Ez a különbség a szúnyogcsípés és a pókcsípés között - Fotón mutatjuk, hogy könnyen felismerd

Viszket, ég, fáj, kellemetlen.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bizonyos rovarok télen-nyáron csípnek, bizonyosak csak az év melegebb hónapjaiban jelennek meg, ám az mindig igaz, hogy bármely rovar is csípi meg az embert, az kellemetlenséggel jár: kisebb-nagyobb piros duzzanat, viszketés, égő érzés, olykor fájdalom is kísérheti a rovarcsípéseket.

Ezek gyors enyhítése vagy éppen további hasonló csípések megelőzése érdekében azonban fontos, hogy az ember fel tudja ismerni, mely csípés milyen rovartól származik. A következőkben ötféle rovarcsípést mutatunk be képeken, és adunk néhány tippet az egyes csípések okozta kellemetlenségek célirányos enyhítésére is.

Pókcsípés

Nem minden pók fecskendez méreganyagot a bőrbe, de akadnak olyanok is, mint a fekete özvegy vagy a barna hegedűpók például. A pókcsípés körül gyakorta nagyobb kiterjedésű piros folt jelenik meg, illetve sok esetben láthatóak a pókharapás nyomai is. Viszketéssel, fájdalommal jár.

Enyhítése: a csípés felületét tisztítsd meg. Jeges borogatással enyhítheted a kellemetlenségeket. Apríts bazsalikom- vagy káposztalevelet, tedd gézbe, és pár órára rögzítsd a csípésre.

Szúnyogcsípés

A szúnyogcsípés jellemzően egy viszkető piros dudor, amely nem terjed ki nagymértékben. Az utána érzett viszketés a szervezetnek a szúnyog nyálában lévő fehérjékre adott immunválasza.

Enyhítése: miután a csípés felületét lemostad, hagyományos ecetes borogatással vagy almaecetes borogatással enyhítheted a kellemetlenséget.

Darázscsípés

Bőrpír és enyhe duzzanat keletkezik. A csípés kellemetlen, enyhe zsibbadással, fájdalommal jár.

Ha nagyon duzzadt a csípés, és napokig nem enyhül, esetleg a csípés után közvetlenül szédülés, légszomj jelentkezik, allergia állhat fenn. Légzési nehézség, rosszullét esetén azonnali orvosi segítségre van szükség.

Enyhítése: meg kell tisztítani a darázscsípést, ezután a jeges borogatás jóleső lehet az irritált bőrnek. Darázscsípéskor lúgos kémhatású méreganyag kerül a bőrbe, ezért savas folyadékkal, például ecettel, citromlével kell kezelni. Itass át vele egy darab gézt, és tedd a csípésre.

Hangyacsípés

Apróbb, hólyagszerű, akár tucatjával is fellelhető csípések, amelyek viszketéssel járnak.

Enyhítése: a bőrfelület megtisztítása után a hangyasavat semlegesítő lúgos kémhatású ellenszert kell alkalmazni a kellemetlenség enyhítésére. Szódabikarbóna és víz felhasználásával keverj sűrű masszát, és kend a csípésre.

Bolhacsípés

Az egyik legerősebben viszkető csípés a bolhacsípés. Kinézetüket tekintve apróbb, de kiemelkedő, kívül pirosas, belül fehérebb csípések a bolhacsípések.

Enyhítése: vakarni az elfertőződés veszélye miatt nem szabad. Tisztítsd meg a felületet. Helyezz nedves teafiltereket a fagyasztóba, majd kis idő múltán vedd ki őket, és helyezd a csípésre. A tea segít enyhíteni az irritációt és megelőzni az elfertőződést.

Így néz ki a kullancs bőrben

Képeken sokszor láthattad már a kullancsot, de bőrben is el tudod képzelni? Ahhoz, hogy rátalálj, amikor a gyereket vagy magadat átnézed, ez is szükséges. Kattints cikkünkért!

Láttál már kullancsot bőrben? Ezt keresd, amikor átnézed a gyereked

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük