Ezt gondoljuk a babával való együttalvásról, és ilyen a valóságban - 2 videót mutatunk

A babával való együttalvás sok családban működik, de nem kell dogmatikusan ragaszkodni hozzá.

Együttalvás a gyerekkel
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Amikor a mai húszas, harmincas éveiben járó generáció látta meg a napvilágot, a babával való együttalvás hallatán a környezet még furcsa szemeket meresztett a szülőkre. Az elmúlt évtizedekben azonban egyre népszerűbbé vált, hogy a kicsi nem kap külön szobát - sőt, néha még külön ágyat sem -, hanem a szülőkkel együtt alszik, akár évekig. Sok leendő anya már a várandósság idején leteszi a voksát az együttalvás mellett - vagy éppen szilárdan ellenáll a gondolatnak.

Mi azt javasoljuk, hogy próbáljátok ki, de csak akkor ragaszkodjatok az együttalváshoz, ha úgy érzed, számotokra valóban optimális. Mert az együttalvás lehet ilyen is, olyan is. Az alábbi cikkben két videóval igyekszünk érzékeltetni az előnyeit, ugyanakkor az árnyoldalát is.

Ezért jó az együttalvás a gyerekkel

Az együttalvásnak vannak fokozatai. Sok családban a kicsi a saját ágyában kezdi az éjszakát, és csak a sokadik ébredést követően ragad a szülői ágyban. Van, ahol babaöbölt csatlakoztatnak a szülői ágyhoz – így együtt, mégis külön pihenhet a kicsi. És van, ahol a kicsi a teljes éjszakát a szülői ágyban tölti. A legtöbben valahogy úgy képzelik el a kicsivel való együttalvást, ahogy az alábbi videóban látható.

Az együttalvás előnyei között említhető, hogy segít szabályozni a baba légzését, szívritmusát - nincs szükség légzésfigyelőre, mivel a baba átveszi a vele egy légtérben alvó szülő légzési ritmusát. Emiatt az első hónapokban jó választás lehet, hiszen segít megelőzni a sokak által rettegett bölcsőhalált. Megkönnyíti az éjszakai szoptatást: mivel az anyának nem kell felkelnie, mindketten könnyebben tudnak visszaaludni. Biztonságot ad, erősíti a szülő-baba közötti kötődést.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauza edukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ilyen is lehet az együttalvás a babával

Az előnyökön túl azonban fontos annak tisztázása, hogy az együttalvás nem minden család számára jelent optimális megoldást. Nem kell dogmatikusan ragaszkodni hozzá, ha úgy érzed, számotokra nem megfelelő, végtelenül kimerült vagy, nehezen bírod a nappalokat, türelmetlen vagy a családoddal. Bár az együttalvás esetében nem kell a baba minden ébredésekor felkelnie a szülőnek, mivel egy ágyban töltik az éjszakai órákat, sok esetben felületesebb alvás, esetleg zavarják egymást a forgolódással az éjszakai pihenésben - ami gyakoribb ébredésekhez vezethet. Bár az alábbi videón egy tíz órát felölelő éjszakai eseményeit láthatod, még így is nehezen feldolgozható, hogy este 9:40 és reggel 7:30 között 13-szor ébredt fel a 17 hónapos gyerek, és ugyanennyiszer szoptatta meg az anya.

Így alszanak a kisgyerekes anyukák: 8 végtelenül őszinte fotó

Ha aludtál már együtt a babáddal, ismerősek lesznek a fotók.

Elolvasom

(Borítókép: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük