8 nagyszerű játék, ami közelebb hozza egymáshoz a testvéreket - Igazi csapatjátékosok lesznek

Az ilyen játékok versengés helyett a közös célokra összpontosítanak.

8 nagyszerű játék, ami közelebb hozza egymáshoz a testvéreket – Igazi csapatjátékosok lesznek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A testvéri kapcsolat sosem egyszerű, néhol viharosabb, máskor szeretetteljesebb, de mindenképp intenzív kötelék, aminek része az egészséges versengés is.

A szülők nem lehetnek ott velük minden pillanatban, hogy minden köztük lezajló párbeszédet felügyeljenek. Nem is lenne egészséges, viszont közvetetten, némi rálátással, segíthetnek a lurkóknak egymásra hangolódni, az együttműködés és csapatmunka örömeivel megismerkedni.

Játékok, amik a testvéreket közelebb hozzák egymáshoz

A játékok közös valóságot teremtenek, saját szabályok révén némi szabadságérzettel töltik el a gyerekeket, hogy végre bolondozhatnak, és teljesen önmaguk lehetnek. Ilyenkor a közös cél és képzelet vezérli őket, a testvéri megértés és szeretet még mélyebb lesz. 

Ha a testvérek közötti szeretetteljes kötelék elmélyítése a lényeg, olyan célkitűzések kellenek, amik nem tárgyiasíthatók, az élményben és az együttműködés örömeiben teljesednek ki. Ilyen játékok például, amikor az egyik testvérnek a másik közreműködésével keres meg egy eldugott tárgyat,  vagy amikor közösen hoznak létre mondjuk egy építményt, amit majd aztán szintén együtt élvezhetnek ki. A következő galériában ilyen és ehhez hasonló, testvéreket egymáshoz közelebb hozó játékok szerepelnek, amik közvetett szülői felügyelet mellett is, biztonságosan, négy fal között is szórakoztatóak. 

A klasszikus hideg-meleg játék sokaknak ismerős lehet. Lényege, hogy az egyik gyerek eldug egy játékot a szobában, majd hideg és meleg szavakkal jelezi, hogy a másik - bekötött szemmel - mennyire jár közel annak megtalálásához. A hideg szó rossz irányt, a meleg jó irányt jelöl, és amint meg van a tárgy, jöhet a szerepcsere. A szülőnek érdemes a játék előtt biztosítania a terepet, nehogy esés legyen a vége.
Fotó: JackF / Getty Images Hungary
A Marco Polo majdnem ellentettje az előző játéknak. Amíg az egyik gyerek szeme be van kötve, addig a másiknak el kell bújnia. A játék célja, hogy a látásától megfosztott testvér hangját követve találja meg a másikat, úgy hogy az ő „Marco” szólongatásaira „Polo”-val válaszol az, aki elbújt.
Fotó: vgajic / Getty Images Hungary
Tornyot építeni nagy móka, lerombolni pedig még nagyobb. Ha azt a feladatot kapják, hogy közösen építsenek egy jó magas tornyot, majd azt rombolják le, a lelkesedés sem marad el. A közös alkotás, majd rombolás izgalma biztosan összehozza őket.
Fotó: Jamie Grill / Getty Images Hungary
Egy jó párnacsata alkalmával rendkívül sok energia levezethető, és nincs az a gyerek, aki nemet mondana egy következmények nélküli tesós bunyóra. Persze nem árt, ha a szülő fél szemét rajtuk tartja, de biztos lehet benne, hogy a testvéri rivalizálást sikerült játékos mederbe terelnie.
Fotó: Jose Luis Pelaez Inc / Getty Images Hungary
Ha a szülő felfúj egy lufit, és azt mondja a gyerekeknek, hogy ne engedjék leesni, perceken belül hangos kacajok kíséretében igyekeznek majd eleget tenni a kérésnek.
Fotó: Peter Cade / Getty Images Hungary
Egy közös fantáziavilág igazi bajtársakat farag a testvérekből. Ha pedig egy váratlan vulkánkitörés következtében a földet láva lepi el, azonnal cselekedni kell. Azonnal fel kell mászni a fotelba, az ágyba, és védelmet nyújtó menedékek közt csakis párnákon lépkedve lehet eljutni.
Fotó: MoMo Productions / Getty Images Hungary
Egy közös bunker is jelenthet a testvéreknek közös világot, ahol együtt teremtik meg a szabályokat. Az építés során kiélhetik a kreativitásukat, miközben megtanulnak egymásnak is teret engedni.
Fotó: pinstock / Getty Images Hungary
Twister közben az egymást követő utasítások bolondos képtelenségeket szülnek, amiket a gyerekek imádnak. Tapasztalattal gazdagodnak arról, hogy hogyan lehet egymással együttműködve kiteljesedni, és hogy az milyen mókás helyzeteket is szülhet.
Fotó: Prostock-Studio / Getty Images Hungary

(Képek: Getty Images)

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük