20 kilót is fogyhatsz a ketogén diétával nyárig
Hasznos tanácsokkal segítünk elkezdeni a fogyást.


- Szabó Zsófi überszexi bőrruhában: a Glamour-gála legdögösebb sztárja volt
- Ki ajánlhatja fel először a tegeződést? 10 kérdés, amire mindenkinek illik tudni a választ
- Lilu is megszólalt a Glamour-gála botrányos celeb résztvevőiről: meglepő, mit írt róluk
- Villámgyors KRESZ-teszt: megelőzhetsz egy balra kanyarodó gépkocsit, ha ezt a táblát látod?
- Hogyan jó: jeggyűrű vagy jegygyűrű? 8 összetett magyar szó, amiről sokan azt hiszik, hogy jól írják, pedig nem
A ketogén étrend lényege, hogy nagy mennyiségben engedélyezi a zsírok fogyasztását, miközben a szénhidrátokét erősen korlátozza. Ezzel kínzó éhség nélkül képes rávenni a szervezetet a fogyásra.
Amikor egy diéta limitálja a napi szénhidrátfogyasztást, akkor a hiányt a máj úgy kezeli, hogy a zsírraktárakat kezdi el felhasználni energiaforrásként. A ketogén étrend működése erre a ketózis nevű folyamatra alapoz.
Mit kell tudni ketogén diétáról?
Az egyszerű ketogén diéta során a napi kalóriabevitel 75%-a áll zsírokból, 20%-ot tesz ki a fehérje, és mindössze 5% szénhidrát engedélyezett. Rendszeres mozgás mellett javasolt, hogy ez az arány az izomépülést segítő fehérjék javára tolódjon el, 60% zsír, 35% protein és 5% szénhidrát arányokban.
Amennyiben az edzést komolyan veszed, a személyi edzőt vagy a dietetikust megkérheted, hogy állítson össze célzott ketogén étrendet számodra.
A ketogén diétával csökkentheted a rák, a szívbetegségek, az Alzheimet-kór, a Parkinson-szindróma, a policisztás ovárium szindróma és az epilepszia kialakulásának esélyét. Ennek ellenére, mielőtt belekezdesz, kérj teljes orvosi kivizsgálást és szakvéleményt a kockázatok megelőzése végett.

Három szakácskönyv ingyenes szállítással!
Mentes Anyu szakácskönyveit azoknak ajánljuk, akik egészségük érdekében vagy meggyőződésből különleges étrendet követnek, de azoknak is, akik csak inspirációt, új ízeket keresnek.
MOST INGYENES HÁZHOZSZÁLLÍTÁSSAL!
Tekintsd meg ajánlatunkat, kattints ide!
Promóció
Mit kell enni a ketogén diéta során?
A ketogén diéta egészében törekedj arra, hogy alacsony szénhidráttartalmú ételeket egyél, ám a zsíros ételek egyáltalán nem tiltottak. Jó választás a vörös hús, a lazac, a tonhal, a makréla és a tojás, sőt, a sonka, a vaj és a sajtok sem tilosak. Az egészséges zsírok beviteléhez válaszd az olajos magvakat, az avokádót, az olíva- vagy kókuszolajat.
A ketogén diéta alatt tilos a cukrozás. A fehér lisztet ki kell iktatnod, vagy minimális mennyiségre korlátoznod. Kerülendő a rizs, a hüvelyesek, a ketchup, a majonéz, a tésztafélék, a müzli, a gyökérzöldségek és a gyümölcsök is. Ez utóbbiak közül csak piros bogyós gyümölcsöket - málnát, ribizlit, epret - fogyaszthatsz. Az alkohol és a diabetikusoknak szánt ételek tilosak.
Egy 1200 kalóriás ketogén étrendben a szénhidrátok 60 kalóriát tehetnek ki. 1 gramm szénhidrát 4 kalória, így összesen egy nap minden forrásból 15 gramm szénhidrátot ehetsz. Egy vékony szelet teljes kiőrlésű kenyér vagy egy fél banán azonban már kimeríti ezt a mennyiséget. Fehérjéből 240-420 kalóriát, azaz 60-105 grammot vihetsz be, míg zsírokból 780-900 kalória származhat, ami 86-100 gramm zsírt jelent.
Mit tapasztalhatsz a ketózis során?
Amikor a szervezetedben beindul a ketózis, azaz a szénhidrátok helyett a saját zsír felhasználására áll át a tested, acetonszagú leheletet tapasztalhatsz, melyet a kilélegzett levegőben és a vizeletben is megtalálható ketonok okoznak. Ezt a fogyás követi, sőt, az étvágy csökkenése, a figyelem kiélesedése, az alvásigény csökkenése, valamint szorulás vagy hasmenés is előfordulhatnak.
Fontos, hogy ilyenkor egy kicsit se csalj a diétában, hiszen ez a fogyasztó folyamat leállásához vezet! Ha szeretnéd megtudni, elérte-e a szervezeted a ketózist, a gyógyszertárakban kapható tesztcsíkokkal mérheted a vizeletben jelenlévő a ketonok mennyiségét.