Ha így eszed reggelire a zabkását, még hizlalhat is - Ezt az 5 dolgot mindenképp tudnod kell róla
Nem mindegy, hogyan fogyasztod.
A zabpelyhet tartják napjaink legnépszerűbb egészséges reggeliopciójának. Ami érthető, hisz teljes kiőrlésű gabonából készül, és számos egészségügyi előnye van.
Fontos azonban megjegyezni, hogy az, hogy milyen a zabpelyhes reggelid tápértéke, rendkívül sok tényező alakítja.
Ezt az öt dolgot mindenképp tudnod kell róla
Az, hogy mennyire egészséges és diétabarát a zabpelyhes reggeli, nagyban függ a gabona típusától, elkészítési módjától és az egyéni preferenciáktól.
Tehát mielőtt beiktatnád az étrendedbe, érdemes tájékozódnod afelől, milyen hibákat követhetsz el a fogyasztásával kapcsolatban. Egy kis odafigyeléssel sokuk nagyon könnyen kiküszöbölhető.
Hozzáadott cukor
A hozzáadott cukor az egyik fő oka annak, amiért egyes zabpelyhek nem tekinthetők egészségesnek. Az ízesített, előre csomagolt gyors reggelik kecsegtetők lehetnek, de a nagy mennyiségű hozzáadott cukor mellett számos olyan adalékanyagban is bővelkedhetnek, amelyek túlzott fogyasztása egészségkárosító hatású lehet. Az instant ételek hosszú távon olyan betegségekkel hozhatók összefüggésbe, mint a 2-es típusú cukorbetegség, a szívbetegségek és az elhízás.
Adagnagyság és feltétek
Bár a zabpehely önmagában jó minőségű táplálék és része a kiegyensúlyozott étrendnek, nagy mennyiségben és kalóriadús feltétekkel könnyen súlygyarapodáshoz vezethet. Nem is gondolnád, mekkora változást okozhat a tápértékében néhány rossz minőségű, magas kalóriatartalmú ízesítés. Elkészítésekor tehát jobb kerülni a cukros szirupok és öntetek, a túlzott mennyiségű aszalt gyümölcs és az egészségtelen zsírok használatát.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Túl kevés fehérje
A zabpehely nem tartalmaz elegendő mennyiségű fehérjét, ezért érdemes olyan ételekkel együtt fogyasztani, amelyek kiváló forrásai ennek a nélkülözhetetlen tápanyagnak. A fehérje amellett, hogy védi az izmokat, teltségérzetet okoz, így elkerülhető a túlevés, és hosszú ideig jóllakottnak érzed magad.
Rossz glikémiás index
A feldolgozott és instant zabpelyheknek magas a glikémiás indexe (GI), ezért jobb kerülni őket. A magas GI-vel rendelkező élelmiszerek gyors vércukorszint-emelkedést okozhatnak, így fogyasztásuk nem ajánlott sem cukorbetegek, sem inzulinrezisztens emberek számára.
Emésztési problémák
Egyesek számára a zabpehely nehezen emészthető, ami puffadáshoz, túlzott gázképződéshez és kellemetlen gyomorpanaszokhoz vezethet. Ezt a gabona magas rosttartalma okozza, különösen, ha túl sokat eszel belőle. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy bár bizonyos körülmények között nem tekinthető egészséges reggelinek zabpehely, a megfelelő ételekkel kombinálva valóban tápláló és kielégítő reggeli étkezés lehet.
Olvass tovább! 8 reggeli, ami stabilizálja a vércukorszintet, és órákra eltelít: emésztéssegítő rostokban gazdagok
Úton-útfélen hallani, hogy a reggeli a nap legfontosabb étkezése, és bár jócskán vannak már ennek ellentmondó elképzelések is, tény, hogy a jól összeállított, egészséges reggeli ellát energiával, serkenti az agyműködést, és segít a vércukorszint stabilizálásában, ami egyben azt is jelenti, hogy nem leszel utána gyorsan éhes.
8 reggeli, ami stabilizálja a vércukorszintet, és órákra eltelít: emésztéssegítő rostokban gazdagok
Nézegess képeket!
Elolvasom(A képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- egészséges
- megelőzés