Óriási magyar siker a rákgyógyításban: megint a hazai kutatók fejlesztését díjazták külföldön
Innovációs versenyen nyert ismét az Oncompass Medicine magyar rákkutatói által kifejlesztett daganatterápiás módszer.

Megmenti a napot a Huawei nőknek fejlesztett okosórája (x)
Az otthonodnak is jár a tündöklés - Így ragyoghat vegyszermentesen a lakás (x)
Mazel Tov: Emberek, ételek, élmények - Kalandozás a közel-keleti gasztronómia világában (x)
Olcsóbb szoftverek a Black Friday után: az Office is jó áron kapható (x)
Punkromantika az Újszínházban - Fenegyerekek a vasfüggöny mögött (x)

Fókuszban a burgundi ajkak: egyszerű téli smink minden alkalomra »
India aranya a ghí: így használd a szépségápolásban »
retikül.hu
A te BMI-d:
Alultápláltságot jelent. Mindenképp fordulj orvoshoz, hogy feltárd az okokat!
A testsúlyod ideális, törekedj a mostani alkatod megőrzésére.
Fokozottan vagy kitéve az infarktusnak és más betegségeknek. Csökkentened kell a testsúlyodat!
Veszélyeztetett kategóriába tartozol, mielőbb fogyókúrába kell kezdened!
Az egészséged közvetlen veszélyben van. Azonnal orvos által felügyelt diétába kell kezdened!
A személyre szabott terápiával foglalkozó magyar rákkutató cég - az Oncompass Medicine - rangos innovációs versenyt nyert.
A daganatos betegek személyre szabott, célzott terápiájának kiválasztásával foglalkozó magyar rákkutató cég, az Oncompass Medicine nyerte az idei GET IN THE RING! V4 regionális startup- és innovációs versenyt.
A speciális orvosi szoftver sikerei
A versenyen az Oncompass Medicine-t dr. Peták István tudományos igazgató képviselte. A V4 régió legjobb innovatív startupcégei abban mérték össze az erejüket, ki tud jobb megoldást találni a gyógyszerek fejlesztésének felgyorsítására.
Az Oncompass Medicine megoldása egy - dr. Peták István ötlete alapján fejlesztett - speciális orvosi szoftver, amely személyre szabottan tudja kiválasztani a megfelelő célzott kezelést a daganatokat okozó génekre, minden egyes beteg számára.

A szoftver már most segít kiválasztani a forgalomban lévő, törzskönyvezett 125 célzott gyógyszer közül a legmegfelelőbbet az adott beteg számára. A szoftver és az általa alkalmazott eljárás már elérhető az orvosok és betegeik számára.
Dr. Peták István az Oncompass Medicine tudományos igazgatója kiemelte:
- Az általunk fejlesztett megoldás a gyógyszerek klinikai fejlesztését is forradalmasíthatja. Ahelyett, hogy a célzott gyógyszereket egyesével tesztelnék a több száz daganatgén, több millió lehetséges mutációja esetében, elég csak azt a módszert tesztelni, amit a megfelelő terápia kiválasztására használunk. Ezáltal évtizedekkel hamarabb, és több milliárd dollárral kevesebb pénzből lehet kifejleszteni azokat az új gyógyszereket, amelyek segítségével hatékonyan, személyre szabottan lehet kezelni a daganatos betegeket.

Sikert sikerre halmoznak a magyar rákkutatók
Az Oncompass Medicine pár héttel ezelőtt kapta meg az Amerikai Klinikai Onkológusok Társaságának díját a Bangkokban rendezett, áttörő onkológiai innovációkról tartott - Breakthrough Innovations in Oncology - konferencián.
Idén júniusban Hágában, a globális innovációs konferencián - Global Enterpreneurship Summit - az előadók között az Oncompass Medicine képviselte Magyarországot, míg tavaly az amerikai Forbes a jövő megoldásának nevezte az Oncompass Medicine fejlesztését a betegek személyre szabott terápiájának kiválasztására.

Személyre szabott kezelések a rákgyógyításban
Ha további kérdéseid lennének, vagy rákbetegségben érintett van a családodban, akkor közvetlenül az Oncompass Medicine-hez is fordulhatsz segítségért. Az Oncompass Precíziós Onkológiai Program segít abban, hogy a beteg a daganatában levő génhibák vizsgálatát követően személyre szabottan, a tudomány jelen állása szerinti legnagyobb valószínűséggel hatékony, célzott kezelést kapja meg. Hitvallásuk, hogy egyetlen olyan rákos betegnek sem szabad szenvednie, vagy meghalnia, akin a tudomány mai állása szerint segíteni lehetne.
További információk: https://www.molekularis-diagnosztika.hu/
Promóció
A versenyt és az innovációs napot a Visegrádi alap, a Magyar Exportfejlesztési Ügynökség és a Pfizer szakmai partnerként szponzorálta, és a Startup Campus, Rocket Shepered és a Hiventures szervezte.
Akinek már sikerült a gyógyulás
A gyöngyöspatai patikusnő tüdőrákkal, csont-, nyirokcsomó- és agyi áttéttel került kórházba, és az orvosok nem sok jóval kecsegtették. Tari Katalin végül az Oncompass Medicine segítségét kérte, akik meg is találták számára a személyre szabott terápiát. Mára a rákos sejtek teljesen eltűntek a szervezetéből.
(Borító- és ajánlókép: Peták Lelle és Getty Images Hungary.)