Csodát tesz a testeddel napi egy aszpirin! Nem csak a rákot előzi meg

A nem szteroid gyulladásgátló a te gyógyszeresdobozodban is ott van. Mikor szedsz aszpirint?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az aszpirin hatóanyaga a fűzfa kérgében is megtalálható acetilszalicilsav, amely gátolja a gyulladás-, fájdalom- és lázkeltő anyagok képződéséért felelő enzim működését.

Számos kutatás tanúsága szerint azonban nemcsak fájdalom- és lázcsillapításra alkalmas a tabletta, hanem komolyabb betegségek megelőzésére, illetve már kialakult egészségügyi probléma esetén az állapot romlásának elkerülésére is.

Rákellenes aszpirin

A londoni Queen Mary Egyetem tudósai kétszáz, az aszpirin rákellenes hatását kutató tanulmány eredményeit vizsgálták meg, és arra a következtetésre jutottak, hogy a napi rendszerességgel szedett aszpirin 30-40%-kal csökkenti a bél-, a gyomor-, valamint a nyelőcsőrák okozta halálozást - írja a BBC internetes oldala.
Emellett kisebb mértékben ugyan, de a mell-, a prosztata- és a tüdőrák esetében is hasonló összefüggést mutattak ki.

Így hat

Hogy az aszpirin pontosan milyen módon segít megelőzni a rák kialakulását, egyelőre nem tisztázott, ám a tudósok feltételezése szerint ez elsősorban a készítmény gyulladáscsökkentő hatásának köszönhető. Ezen kívül a gyógyszer mérsékli a nyirokerek tágulását, aminek eredményeképpen a már kialakult daganat nehezebben terjed a szervezeten belül, azaz lassul az áttétképződés folyamata.

Ezeket idd rák ellen nyáron! 6 szupererős antioxidáns ital a szezonban

Nézegess képeket!

Elolvasom

Keringési betegségek ellen

Nem új keletű információ, hogy az aszpirin szedése agyvérzésen, infarktuson átesett emberek számára is ajánlott. A keringési rendszert érintő megbetegedések mögött többnyire a rossz koleszterinben gazdag táplálkozás, illetve a mozgásszegény életmód következtében keletkező artériás plakkok állnak. Ahogy ezek a plakkok növekednek, úgy akadályozzák egyre inkább a vér áramlását az erekben, mígnem a folyamat eredményeképpen vérrögök alakulnak ki. Mivel az aszpirin vérhígító hatású, segít megelőzni vérrögképződést, a szívinfarktust és a stroke-ot.

Bőrszépítő hatás

Talán meglepőnek hangzik, de az aszpirin akár külsőleg alkalmazható. Ha azonban belegondolsz, hogy szalicilsavat tartalmaz, amely számos bőrápoló készítményben is megtalálható, mindez már nem is tűnik olyan furcsának.
A szalicilsav elősegíti a bőr legfelső rétegének hámlását, nem hagyja, hogy a faggyúmirigyek eltömődjenek. Az aszpirinből készített pakolástól megtisztul a bőröd, sőt, gyulladáscsökkentő hatásának köszönhetően is szépít. Kattints korábbi cikkünkre, és tudd meg, hogyan készítheted el a pakolást, illetve mire kell ügyelned használata közben.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Kinek nem ajánlott az aszpirin?

Természetesen mindezen pozitív hatások ellenére nem buzdítunk arra, hogy orvosod véleményének kikérése nélkül napi rendszerességgel fogyassz aszpirint. A tabletta rendszeres használata ugyanis megnöveli a belső vérzések kialakulásának esélyét a szervezetben. Dohányosok, rendszeres alkoholfogyasztók, véralvadásgátlók szedők esetében például egyáltalán nem javasolható - esetükben ugyanis eleve magasabb a belső vérzések rizikója.

Ezt is szeretjük