Műanyag edényt teszel a mikróba? Veszélyes lehet a szakértő szerint
Bár a biszfenol-A már nem kerülhet cumisüvegebe, műanyag dobozokban még használják.
Ha a munkahelyeden ebédelsz, talán veled is megesik, hogy sietősen csak beteszed az mikrohullámú sütőbe a műanyag dobozt, amiben az ételt hoztad vagy rendelted.
Meglehet, hogy ezzel megspórolod a tányér mosogatására szánt időt, ám hosszú távon merényleted követsz el egészséged ellen. Videónkból kiderül, hogy mi az oka ennek.
Így melegít a mikrohullámú sütő
A mikrohullámú sütő feltalálója az amerikai Percy Spencer volt, aki a készüléket 1946-ban szabadalmaztatta. Működésének lényege, hogy a mikróba tett étel molekuláit - elsősorban a víz-, zsír- és cukormolekulákat - a mikrohullámok mozgásba hozzák.
Ezek a molekulák elmozdulnak egymáson, minek következtében súrlódási hő keletkezik, az étel pedig belülről felmelegszik.
A mikrohullámú sütő veszélye abban rejlik, hogy megváltoztatja a vízmolekulák szerkezetét, az ételmolekulák biológiai szempontból károssá válhatnak, az egészséges sejtépítés pedig zavart szenvedhet.
Ezért ne tegyél műanyagot a mikróba
Bár a mai mikrohullámú sütők által kibocsátott sugárzás már csak töredéke az első készülékekhez képest, még így sem teljesen veszélytelenek. Műanyag edényt pedig biztosan nem szerencsés tenned bele. Kattints az alábbi videóra, és nézd meg Simon Gergely vegyianyag-szakértővel készült interjúnkat, melyből kiderül, miért.
Fertőtlenítés mikrohullámmal
Ha komoly életmódváltáson töröd a fejed, de a mikrohullámú sütődtől azért nem szívesen szabadulnál meg, figyelmedbe ajánlunk egy alternatív felhasználási lehetőséget. Talán nem is gondolnád, de az elektromos készülékkel fertőtleníthetsz is.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A mosogatószivacs kellemes nedves környezetet biztosít az E. coli baktériumoknak, illetve a szalmonella kórokozóinak. Ha nem szeretnéd túl gyakran cserélni a szivacsot, kipróbálhatod a következő fertőtlenítő módszert: naponta két percre tedd be a kissé nedves mosogatószivacsot a mikróba. Így megszabadulhatsz a kórokozók mintegy 99%-ától. Mindez nem a sugárzásnak köszönhető, a fertőtlenítő hatást a hő okozza. Arra azonban ügyelj, hogy ne legyen teljesen száraz a szivacs - ellenkező esetben könnyen meggyulladhat.
OLVASD EL EZT IS!
- televízió
- mobil
4 tárgy a lakásban, ami veszélyes sugárzást bocsát ki
- házimunka
- rákkeltő
Valóban rákot okoz a mikrohullámú sütő?
- megelőzés
- dohányzás