A 7 leghatékonyabb vízhajtó gyógynövény
Szeretnéd kíméletesen méregteleníteni szervezeted? A lehető leggyorsabban akarsz megszabadulni a felesleges víz okozta plusz kilóktól?
Szervezeted méregtelenítését nemcsak szigorú - és valljuk be, sokszor nehezen betartható - böjtnapok beiktatásával végezheted el. Már azzal is sokat tehetsz, ha a káros salakanyagok és bomlástermékek eltávolításában speciális, vízhajtó herbateákkal segítesz vesédnek.
A vízhajtó gyógynövények titka
A vízhajtó növények jelentősége abban rejlik, hogy képesek kiegészíteni vagy akár helyettesíteni azon szintetikus gyógyszereket, melyek a szervezetben felgyülemlett - végtagduzzadást, ödémákat, puffadást, ezáltal pedig mozgásszervi, vérnyomás- és szívproblémákat okozó - felesleges víz eltávolításáért felelősek.
A vizelethajtó gyógynövények átmossák, tisztítják és gyógyítják a veséket, a felesleges víz kiürítésével megszabadítanak a plusz kilóktól, mindemellett antibakteriális hatásúak, megóvnak a fertőzésektől, és meggátolják a gyulladások kialakulását is.
A legjobb vízhajtó növények
Petrezselyem
Az intenzív aromával megáldott növényke értékes illóolajokat és flavonoidokat tartalmaz, így antioxidáns hatású, nem utolsósorban pedig - illóolaja révén - erőteljes vizelethajtóként funkcionál. Már akkor is hatásos, ha nyersen rágcsálod, vagy ételízesítőként használod.
Aranyvessző
Az aranyvessző főbb hatóanyagai a szaponinok, a flavonoidok és az illóolaj. Az aranyvessző teaként való fogyasztása serkenti a veseműködést - mintegy ingerli a vesét -, ezért ödémásodás és vesekő ellen is hatékony orvosság.
Lestyán
A jelentős illóolaj-tartalommal rendelkező fűszer- és gyógynövény kiválóan alkalmas a vesekő és a vesehomok megelőzésére, továbbá hatékony kiegészítője lehet a salaktalanító, méregtelenítő kúráknak. Fontos azonban tudnod, hogy a húgyutak akut gyulladásai, valamint áldott állapot esetén nem javallott.
Kökény
A fanyar kék bogyó főként antioxidáns, sejtvédő flavonoidokat és glükozidot tartalmaz. Fogyaszthatod nyersen is, de vértisztító, hashajtó, húgyhólyag- és vesebántalmak elleni teakeverékek alapanyagaként is letesztelheted kiváló hatását.
Tarackbúza
Kevesen tudják, hogy a leginkább kellemetlen gyomnövényként ismert zöld fűfélét a fitoterápia is képes eredményesen felhasználni. A tarack gyöktörzséből készült tea nemcsak kiváló roboráló hatásáról ismert, de vizelethajtó tulajdonságait is kihasználhatod egy-egy méregtelenítő, salaktalanító kúra során.
Nyírfalevél
A főleg flavonoidokat, szaponinszerű anyagokat, aszkorbinsavat, nyomokban pedig illóolajat tartalmazó apró zöld levélke szinte elengedhetetlen kiegészítője a salaktalanító, vértisztító kúráknak.
Teaként más vizelethajtó növényekkel együtt, de önmagában is igen hatékony.
Mezei zsurló
Amellett, hogy a mezei zsurló közismert vérzéscsillapító, sebgyógyító és gyulladásgátló hatásáról, teaként való fogyasztása a vértisztító, vízhajtó kúrák egyik legfőbb alkotóeleme. A főként flavonoidokat és ásványi anyagokat - kovasav és káliumsó - tartalmazó növény eredményesen alkalmazható ödémás duzzanatok esetén, illetve a húgyutak gyulladásos megbetegedéseinél. Fontos azonban tudnod, hogy vesebetegség esetén az alkalmazása nem javallott.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Hogyan alkalmazd a gyógynövényeket?
A gyógynövényeket általában teakeverék formájában javasolt fogyasztani. A teához forrázz le egy liter vízzel egy-másfél evőkanálnyi teakeveréket - akár három-négyféle növényt is összekeverhetsz egy-egy arányban -, majd fedd le az edényt, és hagyd állni körülbelül öt-tíz percig, hogy a hatóanyagok kioldódjanak a gyógynövényekből.
A kiázott füveket dupla gézlappal ellátott szűrőn át szűrd le, és az elkészült teát kortyolgasd el a nap folyamán. A napi egy liter herbateát kiegészítheted ásványvízzel, gyümölcs- vagy zöldséglevek fogyasztásával is - a lényeg, hogy a kiegyensúlyozott vízháztartás érdekében minden nap elfogyassz legalább 2-2,5 liter folyadékot.
Az egyes gyógynövényeket az összetevőkkel szembeni allergia, illetve bizonyos betegségek - például krónikus vese- és húgyúti problémák - fennállása esetén nem szabad fogyasztani. Több gyógynövény fogyasztása terhesség, illetve a szoptatás ideje alatt is ellenjavallt. A legjobb, ha alkalmazásuk előtt felkeresed háziorvosod.
OLVASD EL EZT IS!
- villámdiéták
- villámdiéta mintaétrend
Tüntesd el az úszógumit 2 hét alatt!
- c-vitamin
- fogyasztó praktikák