10 jógapóz, ami nagyon jót tesz a pajzsmirigynek: az orvosi kezelés mellett is végezhetők

A pajzsmirigybetegség kezelése jógával is megtámogatható: néhány póz hatékonyan serkenti a hormontermelést.

Jóga hatása a pajzsmirigyre
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A jógának számos jótékony hatása van a szervezetre nézve: amellett, hogy újratölti az energiaraktárakat, növeli a test rugalmasságát, és erősíti az izmokat, hatékonyan oldja a stresszt is. 

Mivel a stresszt a rendellenes pajzsmirigyműködés okai, illetve súlyosbító tényezői között tartják számon, a probléma orvosi kezelése mellett a stresszcsökkentés is fontos. A jógagyakorlatok egy 2014-es és egy 2016-os tanulmány szerint ráadásul a pajzsmirigyfunkció normalizálásában is segítenek mind túl-, mind alulműködés esetén.

Jóga a pajzsmirigyre

Bár a jóga remek testmozgás, vannak olyan jógapózok, melyek kiemelten hasznosak a pajzsmirigybetegek számára. Fontos azonban tudni, hogy a mozgásforma nem helyettesíti az orvosi kezelést, önmagában nem gyógyítja meg a hormontermelés zavarát, csupán kiegészítő, stimuláló, erősítő és keringésjavító terápiaként működhet.

(Borító- és ajánlókép: Getty Images Hungary.)

Hüvelyszárazság enyhítése hormon nélkül!

Az égő, feszülő érzéssel, nehézkes együttlétekkel járó hüvelyszárazság a változókornál korábban is kialakulhat. A hormonmentes Cikatridina hüvelykúp segít enyhíteni a panaszokat. A kozmetológiából jól ismert hialuronsav mellett gyógynövények kivonatát tartalmazza. A Cikatridina használata a menopauzában tartósan ajánlott, a terhesség és szoptatás alatt pedig az orvos ajánlása szerint.

A Cikatridina patikában kapható gyógyászati segédeszköz.

A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!

Promóció

Ezt is szeretjük