10 jógapóz, ami nagyon jót tesz a pajzsmirigynek: az orvosi kezelés mellett is végezhetők

A pajzsmirigybetegség kezelése jógával is megtámogatható: néhány póz hatékonyan serkenti a hormontermelést.

Jóga hatása a pajzsmirigyre
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A jógának számos jótékony hatása van a szervezetre nézve: amellett, hogy újratölti az energiaraktárakat, növeli a test rugalmasságát, és erősíti az izmokat, hatékonyan oldja a stresszt is. 

Mivel a stresszt a rendellenes pajzsmirigyműködés okai, illetve súlyosbító tényezői között tartják számon, a probléma orvosi kezelése mellett a stresszcsökkentés is fontos. A jógagyakorlatok egy 2014-es és egy 2016-os tanulmány szerint ráadásul a pajzsmirigyfunkció normalizálásában is segítenek mind túl-, mind alulműködés esetén.

Jóga a pajzsmirigyre

Bár a jóga remek testmozgás, vannak olyan jógapózok, melyek kiemelten hasznosak a pajzsmirigybetegek számára. Fontos azonban tudni, hogy a mozgásforma nem helyettesíti az orvosi kezelést, önmagában nem gyógyítja meg a hormontermelés zavarát, csupán kiegészítő, stimuláló, erősítő és keringésjavító terápiaként működhet.

(Borító- és ajánlókép: Getty Images Hungary.)

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ezt is szeretjük