Borzasztóan növeli a zsírraktárakat, de nincs köze az étkezéshez

Tudod, mi áll az alattomos hízás hátterében?

Lehet, emiatt nem tudsz fogyni?

Ha egyre több kalóriát viszel be, vagy változatlan étrenddel hirtelen sokkal kevesebbet mozogsz, nem kell meglepődnöd azon, ha a mérleg egyre nagyobb számokat mutat. Azonban ha nem változott körülötted semmi, mégis egyre csak szaporodnak a kilók, akkor nem árt a dolgoknak a mélyére nézni. Könnyen lehet, hogy a következő megdöbbentő okok egyike a felelős az egyre csak növekvő testsúlyért.

Az alváshiány és a testsúly növekedése két ponton is összefügg egymással. Először is, ha sokszor maradsz fenn késő estig, akkor nagyobb eséllyel falatozol éjjel azokban az órákban, amikor már nem kellene, így plusz kalóriákat viszel be.

A másik indok az alváshiány következtében megváltozó hormonszint, amely növeli az étvágyat, ráadásul ebben az állapotban hamarabb éhezel meg a szokásosnál, így duplán indokolt, hogy a fogyókúra során aludj sokat.

A stressz és a nagy terhelés képes a szervezetet pillanatok alatt túlélő üzemmódba kapcsolni. Az idegesség hatására felszabaduló kortizol - melyet stresszhormonként is emlegetnek - szintén növeli az étvágyat. Éppen ezért hajlamosak sokan nagyobb nyomás alatt felhagyni a fogyókúrával, a kalóriában gazdag, megnyugtató ételek kísértésének engedve. Próbáld meg a fogyókúra idejére kiiktatni a lehető legtöbb stresszforrást!

A népszerű tévhittel ellentétben a menopauza önmagában nem felelős a hízásért, noha a hormonháztartás változásai valóban közrejátszanak. A probléma inkább a korral lassuló emésztés, emellett az egyre kevesebb mozgásnak is szerepe van. A menopauza okozta hízás felismerhető arról, hogy a zsírréteg a derék környékén rakódik le a combok és a csípő helyett, ám ellenkező esetben valami más lesz a hibás.

Az antidepresszáns gyógyszerek egy sajnálatos mellékhatása a hízás. Ha ilyesmire gyanakszol, mindig konzultálj az orvosoddal, sohase változtass önkényesen a felírt mennyiségeken. A gyógyszeres kezelés számos páciens esetében azért okoz hízást, mert egyszerűen a betegek elkezdik jobban érezni magukat, ami megnövekedett étvágyhoz is vezet, ám maga a depresszió is hízáshajlamot okoz.

Az antidepresszánsok mellett más hízást okozó gyógyszerek lehetnek a szteroidok, egyéb hormonális kezelések - például fogamzásgátló tabletta - és a cukorbetegséget, magas vérnyomást kezelő gyógyszerek. Ezekkel kapcsolatban is mindig kérd az orvosod tanácsát!

A dohányzásról való leszokás az egyik legjobb dolog, amit tehetsz az egészségedért, közvetlenül az után, hogy sohasem kezdesz el cigizni. A cigi lerakása sajnos általában hízással jár, ám nem túlzottal sokkal. A frissen leszokott dohányosok többnyire az első hetekben éhesebbnek érzik magukat, és igyekeznek nassolással pótolni a cigarettát, így egy gyorsan felszedett öt kiló normálisnak tekinthető ebben az időszakban.

A nyakban található, pillangó alakú szerv, a pajzsmirigy nagyban felelős a hormonháztartás rendjéért. Amennyiben ez a szerv megbetegszik, és nem képes elég hormont termelni, az az emésztés lassulásához vezet, így egyszersmind súlynövekedéshez is. Az ilyen betegségek gyógyszeres kezelést igényelnek, hogy visszafordítható legyen a hízás, ezért érdemes orvos tanácsát kérni, ha erre problémára gyanakszol.

Ételek az alattomos hízás hátterében

Akad az ételek közt is olyan, mely nem gondolnád, de pakolja rád a kilókat. Ezeket például a többség egészségesnek tartja, ám ennek ellenére alaposan betesznek a fogyókúrának!

Miattuk hízol hasra! 5 étel, amire biztos, hogy nem gyanakszol

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük