Elhízás, akné, székrekedés és gyulladás ellen
E természetes gyógyír napjainkra semmit sem veszített népszerűségéből és létjogosultságából.
Bár a legtöbbször kevés édességfogyasztásra ösztönöznek, a méz kivétel lehet, hiszen roppant egészséges. Számos áldásos hatással is bír. Sűrű, szirupos állaga révén enyhíti a torokfájást, különösen forró citromléhez vagy kamillához keverve.
Elpusztítja a baktériumokat, elősegíti a vágások és sebek gyógyulását, megszünteti a székrekedést, csillapítja a gyomorfekély okozta fájdalmat, felfrissíti a fáradt izmokat - és a felsorolás korántsem teljes.
Jaj a pattanásoknak!
Az antibiotikum felfedezése előtt a fertőzések óriási veszélyt jelentettek: még a kis sebek és horzsolások is halálos kimenetelűvé válhattak. Az orvosok ezért gyakran használtak mézet, mely baktériumölő anyagokat, hidrogén-peroxidot és propoliszt tartalmaz. Ennél a tulajdonságánál fogva a pattanásokkal is eredményesen veszi fel a harcot. Még manapság is, amikor a kozmetikai ipar nap mint nap rukkol elő valamilyen csodaszerrel, bizonyos esetekben a méz hatékonyabbnak bizonyulhat.
Magas cukortartalmának köszönhetően ugyanis elvonja a nedvességet az aknétól, azaz megszünteti a baktériumok szaporodásához szükséges nyirkos környezetet. Eközben a külső szennyeződéseket is távol tartja a bőrfelszíntől.
Eredményesen alkalmazható nehezen gyógyuló sebek esetén is. Egy Indiában végzett vizsgálat során kimutatták, hogy a mézzel bekent égési sérülések gyorsabban, kevesebb fájdalommal és kisebb heggel gyógyultak, mint azok, melyeket ezüst-szulfadiazinnal, a szokásos égés elleni készítménnyel ápoltak.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Gyógyír a gyomornak
A méz nem csupán a sebgyógyulást segíti elő, de támogatja a bélmozgást, így a fogyást is megkönnyíti. Emellett a különböző emésztőszervi problémákra is jótékony hatással van.
Szabályozza a bélműködést
Magas fruktóz-, azaz gyümölcscukor-tartalma révén az időnként jelentkező székrekedés kiváló ellenszere.
Az emésztetlen gyümölcscukor tápanyagként szolgál a hasznos bélbaktériumok számára, miközben szerves savak képződnek belőle. A savképződés következtében fokozódik a bélmozgás, emelkedik a széklet víztartalma, ami együttesen hashajtó hatást fejt ki.
Enyhíti a gyomorfekélyt
A méz csökkenti a gyulladást, serkenti a vérkeringést, továbbá elősegíti a gyomor és a bélrendszer belső falát borító sejtek növekedését. A kutatók azt is kimutatták, hogy a méz elpusztítja a fekélyek többségét okozó Helicobacter pylori nevű baktériumot.
A legjobb választás a nyers méz - melyet gazdaboltokban vagy termelői piacon szerezhetsz be -, mivel a pasztörizáláshoz használt magas hőmérsékleten egyes hatóanyagok elveszhetnek.
Két ellenjavallat
A méz tartalmazhatja a Clostridium botulinum spóráját. Ez a baktérium súlyos ételmérgezést okozhat, ami idegrendszeri károsodással járhat, és esetenként akár halálos kimenetelű is lehet. Spórái felnőttek és nagyobb gyerekek bélrendszerében nem szaporodnak, csecsemőkében azonban igen. Egy éven aluli gyerekeknek soha ne adj mézet!
A méhpempő a méhek mézzel és virágporral kevert garatmirigy-váladéka. Magas tápanyag- és cukortartalma miatt sokan csodaszernek tartják - mint ahogy az sem véletlen, hogy a méhek kizárólag ezzel táplálják leendő királynőjüket. Ha azonban bizonyos pollenekre érzékeny vagy, a méhpempő fogyasztása asztma kialakulásához vezethet, illetve már meglévő asztma esetén súlyos mellékhatásai lehetnek. Ha a fenti betegségben szenvedsz, mindenképpen mondj le a méhpempőről.
Cikkünk a Reader's Digest 1001 otthoni gyógyír című könyve alapján készült.
OLVASD EL EZT IS!
- aranyér
- házi gyógymódok
Az aranyér tünetei és kezelése
- természetes csodaszer
- házi gyógymódok
Gombás fertőzés, csípés és horzsolás ellen
- házi gyógymódok
- fogínybetegség