5 egészségesnek hitt nassolnivaló
Fogyókúrázol, de egyre csak a nassoláson jár az eszed? Nassolj bátran, de okosan! Mit engedhetsz meg magadnak, és mit nem?
A nassolnivalókkal kapcsolatban is számos mítosz él a köztudatban, ami az édes, a sós, netán a jéghideg bűnök egészséges vagy épp egészségtelen voltát akarja igazolni. Persze attól, hogy valami finom, és nem szokás diétás ételként emlegetni, még lehet egészséges, és megengedett a fogyókúra idején is. Azonban a finomságokkal szembeni előítéleteknek is van alapjuk, ezért nem árt vigyáznod, és észben tartanod, melyik ropogtatnivaló a barátod, és melyik az ellenséged.
1. Sós rágcsálnivalók
Ha fogyókúrád idején egy kis sós nassra vágysz, a ropi és a kis sósperecek sokkal előnyösebbek, mint a burgonyacsipszek, mivel csupán tizedannyi zsírt tartalmaznak, mint utóbbi társaik.
Hátránya
A száraz ropogtatnivalók tápanyagokban nagyon szegények, emellett a bennük található sómennyiség negyede annak, amit egy nap elfogyaszthatsz. Nem is beszélve a rengeteg mesterséges adalékanyagról és ízfokozóról.
Mit tegyél?
Válassz olyan ropogtatnivalót, ami teljes kiőrlésű lisztből készült, vagy rágcsálj vitaminokban, ásványi anyagokban és rostban gazdag növényi magvakat, például tökmagot vagy napraforgómagot. De a legegészségesebb, ha friss zöldséget, például répát ropogtatsz.
2. Muffin
A muffinok virágkorában nehéz ellenállni a fél óra alatt elkészíthető, finomabbnál finomabb és krémesebbnél krémesebb variációknak, melyek tápláló és gyümölcsös reggeli formájában segíthetnek vidámabban kezdeni a napot.
Hátránya
A manapság kapható muffinok sokkal kiadósabbak, mint a hagyományosan elkészített változatok. Míg előbbiek egyenként 500 kalóriát és 20 gramm zsírt is tartalmazhatnak, méretük pedig leginkább egy kisebb bolygót juttathat eszedbe, addig kisebb társaik legfeljebb az említett mennyiségek negyedét tartalmazzák.
Mit tegyél?
Süss könnyedebb és egészségesebb muffinokat. Készítsd őket teljes kiőrlésű lisztből, kukoricalisztből vagy korpalisztből, és részesítsd előnyben a sok-sok gyümölcs hozzáadását igénylő recepteket.
3. Gyümölcsös cukorkák
A színes és gyümölcsös cukorkák népszerűsége - a fogorvosok minden igyekezete ellenére - a mai napig töretlen. Az ízletes édességeket nem egyszer kínálják ásványi anyagokban gazdag finomságokként, amit néha még egy kis extra adag C-vitaminnal is megspékelnek.
Hátránya
A cukorkák nagy részében nem található valódi gyümölcs, csupán mesterséges vagy természetazonos ízesítés, jobb esetben pedig gyümölcskoncentrátum, ami csak töredékét tartalmazza a friss gyümölcsökben található vitaminoknak és értékes ásványi anyagoknak. A hozzáadott cukormennyiség pedig a megmaradt jótékony hatásokat is felülbírálja.
Mit tegyél?
Nem lehet elégszer elmondani, hogy a friss gyümölcs pótolhatatlan a szervezeted számára. Amennyiben nem tudsz hozzájutni, nassolj szárított gyümölcsöt, aszalt barackot, banánt, almát.
Ha pedig végképp nem tudsz ellenállni a cukorkáknak, nézd meg még egyszer az Én vagyok gumimaci című „kultuszslágert”, és garantáltan elmegy a kedved a kis színes fickóktól.
4. Joghurtos jégkrém
A fogyókúrázóknak gyakran kínálnak a csokis-krémes jégkrémcsodák helyett joghurtos, light változatokat, melyek gazdagok tápanyagokban, élőkultúrájuk segítségével pedig segítik az emésztést, és erősítik a szervezeted ellenálló képességét.
Hátránya
Nem minden joghurtos jégkrém készül ugyanúgy: van, amelyik valóban tartalmaz élőkultúrát, van, amelyik nem; van, amelyik valóban zsírmentes, és van, amelyik mégsem egészen. Emellett a legtöbb jeges édesség nagyon sok cukrot és kalóriát tartalmaz.
Mit tegyél?
Válassz minőségi termékcsaládot, és gondosan olvasd át a jégkrém címkéjét. Figyeld a cukor- és zsírtartalomra, valamint a valódi élőkultúrára, a probiotikumokra vonatkozó adatokat.
5. Készen kapható teaitalok, jeges teák
A jeges tea a szó szoros értelmében véve nem nassolnivaló, de már néhány korty után hatékonyan csillapíthatja az éhséget, és cukortartalmának köszönhetően az édesség utáni vágyat is. A tealevelek energiát adnak, felfrissítenek, értékes antioxidánsokat tartalmaznak, segítenek megelőzni a szívbetegségek és a rák kialakulását, emellett csökkentik a szervezetedben lévő gyulladásokat is.
Hátránya
A készen kapható teaital és az eredeti, forrázott tealevél olyan, mintha Paris Hiltont akarnád összehasonlítani Audrey Hepburnnel. A boltokban kapható teaitalok legtöbbször csak kis mennyiségben tartalmaznak valódi teát, viszont hozzáadott cukorból annál többet. Többségük csupán koncentrátum, ami az antioxidáns hatásból és a tea további jótékony tulajdonságaiból csak nagyon keveset őriz meg.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Mit tegyél?
Természetesen igyál eredeti teát. Ha teheted, élvezd a teázás igazi varázsát, és forázz le eredeti, hamisítatlan és tiszta teakeverékeket, tealevelet. A legjobb, ha nem édesíted, ha azonban nem tudsz elszakadni a hagyományos napközis ízvilágtól, tehetsz bele egy kanál mézet és citromlevet. Ha mindenképp teaitalt akarsz vásárolni, nézd meg jól az összetevők listáját: a tealevél legyen az elsődleges hozzávaló, és ne tartalmazzon 4 grammnál több cukrot.
OLVASD EL EZT IS!
- villámdiéták
- villámdiéta mintaétrend
Tüntesd el az úszógumit 2 hét alatt!
- c-vitamin
- fogyasztó praktikák