Egyetlen szokás, amitől 40 év felett sokáig fitt marad az ember: átfogó kutatás készült róla

Átfogó kutatás készült arról, hogy mi az az egyetlen szokás, amitől sokáig fitt marad az ember.

Edzés hatása a 40 feletti nőknek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Negyvenéves kor felett a fizikai aktivitás különösen fontos szerepet játszik az egészségmegőrzésben. A legújabb kutatások szerint a rendszeres mozgást végző nők egészsége jelentősen jobb, mint azoké, akik inaktív életet élnek. Sőt, a tanulmányok arra is rámutatnak, hogy a sport bevezetése és fenntartása még 55 éves korban is ugyanolyan előnyös, mintha valaki fiatalabb korban kezd rendszeresen mozogni.

Egészséges szokások 40 felett

A PLOS Medicine folyóiratban megjelent kutatás szerint azok a nők, akik a fizikai aktivitásra vonatkozó irányelveknek megfelelően mozognak, jobb fizikai állapotban vannak, mint azok, akik nem mozognak rendszeresen. A tanulmány több mint 11 ezer nő adatainak elemzésén alapult, akik 1946 és 1951 között születtek, és 47-52 évesek voltak a kutatás kezdetén.

Edzés hatása a 40 feletti nőknek 2
Fotó: Silke Woweries / Getty Images Hungary

Az eredmények azt mutatták, hogy a fizikai aktivitásra vonatkozó irányelveket követő nők, valamint azok, akik 55 éves korukban kezdtek el rendszeresen mozogni, összességében magasabb fizikai egészségi pontszámot értek el, mint azok, akik soha nem tartották be ezeket az irányelveket, és nem is kezdtek el edzeni később sem.

A fizikai aktivitására vonatkozó ajánlások

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) irányelvei szerint a felnőtteknek hetente 150-300 perc mérsékelt intenzitású aerob mozgást kellene végezniük, vagy legalább 75-150 perc intenzív edzést, esetleg ezeknek a kombinációját. Ezenkívül hetente legalább két nap izomerősítő gyakorlatokat is javasolnak - erre példát itt találsz.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A mozgás segít fenntartani az ízületek mobilitását, az izomerőt, javítja a keringést, növeli a csontsűrűséget, és segít megelőzni számos súlyos betegséget. Az öregedés természetes velejárója a fizikai állapot romlása, de a rendszeres testedzés jelentősen csökkentheti ezt a folyamatot.

6 dolog, ami segít a csontritkulás megelőzésében: az sem mindegy, mennyi fehérjét fogyasztasz

Elolvasom

Kezdj el mozogni!

A negyven év feletti nők hajlamosak arra, hogy saját fizikai és érzelmi jóllétüket a háttérbe szorítsák, így különösen fontos számukra a rendszeres testmozgás. Azoknak a nőknek, akik újonnan vágnak bele a sportolásba, főleg menopauza idején, fokozatosan ajánlott bevezetni mindennapjaikba a fizikai aktivitást.

A menopauza tünetei, mint például a rendszertelen menstruáció, hőhullámok, éjszakai izzadás és érzelmi hullámzások, mind nehezíthetik az edzés menetét, de nem szabad feladni, mert hosszú távon meghozza a gyümölcsét. 

Megfiatalíthat 40 felett a sport - Így lehet kiválasztani a megfelelő mozgást

A sportolásnak lényegében nincs életkori határa, bárki bármikor elkezdheti a mozgást akkor is, ha korábban nem volt az életének a része.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük