Ez a csendes szívroham 6 jellemző tünete: sokan észre sem veszik
A szívroham nem mindig jár drasztikus tünetekkel, azonban nem kevésbé veszélyes ez sem.
A gyakran halálos kimenetelű szívinfarktus, amely a szívizom egy részének elpusztulását, ezáltal pedig a vérellátás elégtelenségét jelenti, nem mindig jár olyan látványos tünetekkel, mint ahogy azt a legtöbben képzelik, ebből adódóan azonban sajnos sokan észre sem veszik, hogy átestek rajta.
Holott előbbi is rendkívül súlyos állapotot jelent, és olyan kezeletlen problémát feltételez, amelynek hatására újra jelentkezhet akár egy másik végzetes szívroham is. Éppen ezért életmentő fontosságú, hogy felismerd a csendes szívroham tüneteit is, és azonnal orvoshoz fordulj!
Sokan vannak, akik észre sem veszik
A szívinfarktus jellemző tünetei közé tartozik a szorító mellkasi fájdalom, mely kisugározhat a váll, a kar, az állkapocs vagy a hát irányába is, emellett az ájulás, a hányás, a fokozott izzadás és légszomj is gyakori lehet.
Egy, a Men'sHealth.com nevű életmódmagazin által idézett tanulmány szerint azonban számos olyan eset van, amikor a szívroham nem okoz jellegzetes tüneteket, egy több mint 1800 ember bevonásával elvégzett vizsgálat során például, miután az alanyok szívét tíz évvel később is megvizsgálták, bebizonyosodott, hogy a résztvevők 8%-a eshetett át csendes szívrohamon a szívükön található nyomok, sérült területek alapján.
Ezek a csendesebb tünetek
Orvosod legalább évenkénti meglátogatása akkor is lényeges lehet, ha nincs semmiféle tüneted, ha azonban a következőket tapasztalod, azonnal hívd őt, sőt, a mentőt, ezek ugyanis a csendes szívroham tünetei lehetnek:
- enyhébb mellkasi fájdalom
- émelygés, hányás
- megmagyarázhatatlan fáradtság
- gyomorégés
- szaporább és nehezebb légzés
- kényelmetlen érzés a nyaknál, állkapocsnál.
5 dolog, amiről a legtöbb ember hazudik az orvosának: nagyon-nagyon rossz ötlet
Nézegess képeket!
ElolvasomTovábbi figyelmeztető jel lehet, ha a tünetek nem szűnnek meg 20-30 perc alatt, illetve jellemzően rosszabbodnak a fizikai aktivitásra. Különösen fontos, hogy orvoshoz fordulj, ha esetedben amúgy is nagyobb a kockázat, például vérnyomásbetegséggel küzdesz, volt vagy van szívbeteg a családodban, komolyabb túlsúllyal rendelkezel, dohányzol, illetve cukorbetegségben szenvedsz. Ide kattintva elolvashatod a cikkünk forrásául szolgáló eredeti anyagot is.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- bőrrák
- melanoma