Nappal frissít, este nyugtat, és az emésztési panaszok ellen is jó: így készítsd el a borsmentateát

A borsmentatea hidegen tökéletes frissítő a nyári melegben.

tea

FeminaShop

Látogass el a
Femina Shopba!

Megnézem
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A teáknak nyáron is van létjogosultságuk, lehűtve tökéletes szomjoltók a kánikulában. Az egyik legnépszerűbb opció ilyenkor a frissítő borsmenta.

A borsmentának számos jótékony hatása ismert, hűsítő ízén túl ezek miatt is érdemes lehet fogyasztani. 

Borsmentatea áldásos hatásai

Az árvacsalánfélék családjába tartozó borsmenta (Mentha x piperita) évszázadok óta kedvelt gyógynövény aromás, karakteres íze és áldásos egészségügyi hatásai miatt. Sokan kortyolgatják koffeinmentes, mégis frissítő teaként. Mi tagadás, elsősorban az íze miatt népszerű, különösen a nyári melegben lehűtve, de előnyös tulajdonságaira sem árt egy pillantást vetni. 

A borsmenta segíthet az emésztési panaszok enyhítésében, a megfigyelések szerint a túlzott gázképződés, puffadás és hányinger ellen hathat. A borsmentaolaj hatásosnak bizonyult az IBS (irritábilisbél-szindróma) tüneteinek mérséklésében is. Ízesítőként cukorkákban, rágókban és fogkrémben is felbukkan, mivel frissíti a leheletet.

A gyógynövény antibakteriális, vírusellenes és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, meghűléses panaszok és allergia esetén a belőle készülő tea az arcüregek tisztításában is részt vehet. Egyik aktív vegyülete, a mentol megkönnyítheti a légzést, ehhez a főzet gőzének belélegzésére van szükség. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Érzelmek logikája - Hogyan vannak jelen az érzelmek a logikus gondolkodásban?

A Femina Klub novemberi vendége Dr. Mérő László matematikus, pszichológus lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya az érzelmek és az elme bonyolult viszonyáról beszélget. Körbejárjuk, mit jelent valójában az érzelmi intelligencia, megismerjük az érzelmek szerkezetét, és hogyan alkalmazhatjuk a felismeréseinket mindennapi problémáink megoldásában is.

Pontos részletek az estről itt olvashatók: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2023. november 6. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

A borsmenta segíthet a nappali fáradtság és dekoncentráltság leküzdésében. Ilyen szempontból az olaját vizsgálták, de feltételezhető, hogy a növényből készült tea is hasonló eredményhez vezet. Ráadásul, akik rendszeresen kortyolgatják az italt, tapasztalhatják is, hogy frissítően hat rájuk annak ellenére, hogy koffeinmentes. Ennek ellenére, amennyiben lefekvés előtt fogyasztanád a teát, nem kell attól tartanod, hogy nem tudsz majd elaludni tőle, ugyanis ebben az esetben pont az alvássegítő hatását figyelték meg, ez valószínűleg annak köszönhető, hogy az izmok relaxációját segíti elő

A borsmentatea kalóriaszegény, finom ital, amennyiben unod a vizet, lehűtve jó szomjoltó a kánikulában. Ízesítés nélkül is tökéletesen megállja a helyét, a friss vagy szárított leveleket forrázd le, a kívánt ízerősség eléréséig hagyd állni, majd szűrd le, és várd meg, amíg kihűl a főzet. Jégkockákkal kínálva még frissítőbb lesz az ital, ha pedig jobban felturbóznád, vágj bele uborka-, citrom- és lime-karikákat.

A tea biztonsággal fogyasztható, de krónikus gyomorbántalmak esetén érdemes orvossal egyeztetni róla. A refluxszal élő betegeknél fokozhatja a panaszokat, mivel a mentol nyugtató hatása miatt ellazulhat a nyelőcső alsó részén található záróizom, és így könnyebbé válik a gyomorsav visszaáramlása. Az érintetteknek, amennyiben azt tapasztalják, hogy rontja a tüneteiket, kerülendő a főzet. 

3 bevált technika alvászavar ellen

Az alvásra hangolódásban több dolog is segíthet: a kellemesen hűvös, zavaró zaj- és fényforrásoktól mentes szoba, a kényelmes matrac, a rutin kialakítása, valamint az elektronikus eszközök használatának mellőzése mind hozzájárulhat a megfelelő pihenéshez. Ezenkívül pedig többféle módszer is létezik, ami gyorsabb álomba merülést és nyugodt éjszakát ígér. Természetesen nem válik be az összes egyformán jól mindenkinek, a lényeg, hogy a légzésedre és a külső ingerek kizárására fókuszálj. 

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük