A kozmetikumok között jó néhány olyan található a piacon, mely parabént, kőolajszármazékot tartalmaz. Ezek az anyagok eltömítik a pórusokat és károsítják a bőrszövetet, elősegítve a ráncok megjelenését, ezért válassz olyan terméket, melynek megbízható az összetevőlistája.
A bőr feszességéért a rugalmas kollagénrostok felelősek, melyeknek elsődleges ellensége a cukor. Aki sok cukrot eszik, annak a bőre petyhüdtté és színtelenné válik, ráadásul lényegesen gyorsabban ráncosodásnak indul. A cukor ott van üdítőkben és süteményekben, de még a húskészítményekben is, érdemes óvatosan bánni vele.
Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a szervezetnek milyen nagy szüksége van az előirányzott napi 2-2,5 liter folyadékra. Ha nem iszol eleget, a bőröd petyhüdtté és lógóvá válhat, nem beszélve a dehidratáltságról, amely szintén hasonló tüneteket okoz. Próbálj meg tudatosan inni és készíts a kezed ügyébe egy tele töltött poharat vagy üveget.
A gyakori alkoholfogyasztás következtében a bőrkárosító szabadgyökök elszaporodnak a szervezetben, arról nem is beszélve, hogy az efféle életmód vízhiányos bőrhöz is vezet. Egy-egy pohár bor még belefér, de a legjobb, ha minden nemű szeszes italt kiiktatsz az életedből.
Ha már alkohol, nem szabad megfeledkezni a túlságosan is szárító, alkohol tartalmú kozmetikumokról. Minél töményebb az alkohol ezekben a termékekben - főként tonikokban - a bőr annál inkább kiszárad, a túlzott faggyútermelés következtében pedig pattanások is megjelenhetnek az arcon.
Dohányzás
Az alkoholfogyasztás mellett a dohányzás is káros a bőrre nézve, ugyanis a szervezet a nikotin semlegesítéséhez, a kollagétermelésre elraktározott C-vitamin raktárakat használja fel. Ezzel együtt leáll a kollagéntermelés és a bőr öregedésnek indul.
Nagyanyáink idejében nem folyt forró víz a csapból, ez a korosztály még hideg vízben mosakodott és nem lubickolt esténként órákig a fürdőkádban. És milyen jól tették! A meleg víz ugyanis kiszárítja a bőrt, ami hosszútávon a ráncok korai megjelenéséhez vezethet. Ha szeretnéd mindezt elkerülni, akkor inkább zuhanyozz, vagy, ha mindenképpen ragaszkodsz a kádfürdőhöz, akkor ne feledkezz meg mártózás után a testápoló használatáról!
Fűtés
Az őszi-téli időszakban a fűtés is bőrkárosító tényező, ugyanis a száraz levegőnek köszönhetően az arcod érdessé tapintásúvá válhat, illetve kipirosodhat. Ha szeretnéd elkerülni mindezt, érdemes a lakás páratartalmát egy fűtőtestre helyezett vizes tálkával megnövelni.
Só
A só vizet von el a szervezettől, aminek köszönhetően lelassul a vérkeringés, ennek első tünete pedig a bőrön fog jelentkezni. Szó sincs arról, hogy teljesen mellőzni kellene az éttkezésekből a sót, csupán próbáld meg minimálisra mérsékelni a fogyasztását.
Stressz
A stressz nem csupán belülről őrli fel az ember idegeit. Idegesség hatására az arcizmok megfeszülnek, a mimika sokkal élénkebbé válik, ami hosszútávon barázdákat mélytíhet a bőrbe. Ennek egyetlen ellenszere létezik csak, próbálj meg valamilyen stresszlevezető technikát alkalmazni és aludj sokat, ugyanis ebben az állapotban teljesen ellazulnak az arcizmok.