Így vernek át a kozmetikumok címkéivel

Amikor nem azt veszed, amit akarsz

Természetes kozmetikumot vásárolni nem is olyan egyszerű.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Retikül
Ez is érdekelhet
Sóbors
Top olvasott cikkek

Amikor új kozmetikumot vásárolsz, nem árt, ha körültekintő vagy, és alaposan átolvasod a címkéken felsorolt összetevőket.

A natúr, bio- vagy éppen ökotermékek jól csengő nevei mögött ugyanis sokszor mesterséges szerek is megbújnak. Ne dőlj be a trükköknek!

Marketingfogások

A reklámszakemberek azért kapják a fizetésüket, hogy minél csábítóbb, minél figyelemfelkeltőbb eszközökkel próbálják meg a fogyasztói társadalmat elérni. Az olyan kifejezések, mint ragyogó haj vagy a ráncfeltöltő szérum csupán kispályás marketingfogásnak számítanak ahhoz képest, amit a természetesnek feltüntetett kozmetikumok kapcsán tesznek.

A jól csengő natúr, bio és öko szót szinte beleégetik a tudatalattiba, amit a megtévesztő csomagolással tovább mélyíthetnek. Gyakori, hogy a természetesnek hirdetett termékeket növényeket ábrázoló rajzokkal vagy egyéb csalóka jelzésekkel látnak el. Persze ezek a növények valóban szerves részét képezik az adott kozmetikumnak, de korántsem zárják ki a mesterséges anyagok felhasználásának lehetőségét.

Mivel nincs törvényi szabályozás arra vonatkozólag, hogy mi kerülhet natúrként a boltok polcaira, tulajdonképpen a növényi kivonatot tartalmazó kozmetikumok is futhatnak a megnevezés alatt, de ez még nem jelenti azt, hogy ezek mentesek a kémiai összetevőktől. A natúr szócska mindössze annyit takar, hogy natúr alapanyagok is találhatóak az adott kozmetikumban, de nem kizárólagosan ezek alkotják.

Szemtelen reklámok: ilyen soha nem lesz a hajad, hiába ígérik

Nézegess képeket!

Elolvasom

Jól csengő elnevezések

Sajnos akkor sem biztos, hogy sokkal előrébb vagy, ha a címkén feltüntetett összetevőket végigolvasod. A gyártók szeretnek különböző fantázianeveket használni egy-egy hatóanyag feltüntetésekor, melyből korántsem derül ki, hogy az tulajdonképpen mit is takar.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Gyakran kőolajszármazékok, parabének, illetve tartósítószerek bújnak meg az elnevezések mögött, melyek nemcsak hogy nem ápolják a bőrt, hanem egyenesen károsítják azt. Ráncosításra hajlamosítanak, sőt, hosszú távon rákkeltő hatásúak is lehetnek, ezért nem mindegy, mit kensz magadra. A kőolajszármazékok hatásairól és az elkerülendő anyagok pontos neveiről itt olvashatsz bővebben.

Vigyázz velük!

Videónk is segít abban, hogy kiszűrhesd a legkárosabb alkotótelemeket, ha új kozmetikumot vásárolsz!

Keresd az emblémát!

Németországban vezetették be először az úgynevezett BDIH emblémát, ami a bevizsgált és megbízható kozmetikumokat jelöli. Ezek a termékek szintetikus anyagok helyett kizárólag természetes alapanyagokat tartalmaznak. Nincs bennük semmilyen illatanyag, szilikon, ásványiolaj-származék, és a tartósításukat is természetes módon oldották meg.

Ahol mégis természetazonos konzerválószereket használnak - például benzoesavakat és ezek sóit, etilésztert, szalicilt, szorbinsavakat és ezek sóit, valamint benzilalkoholt -, ott azt külön feltüntetik. A BDIH emblémával ellátott termékeket már az itthoni drogériák polcain is megtalálod, ezeket nyugodt szívvel használhatod!

Ezt is szeretjük