Bár a minőségi alapanyagokból készült kávé egészségügyi szempontból jótékony hatását az elmúlt években többször bizonyították, nem szabad túlzásba vinned a fogyasztását. Amennyiben napi két-három csészénél többet iszol, tested fejfájással, feszültséggel jelezhet, ha kimarad a napi adagod. Ilyenkor érdemes váltanod, és a következők közül egyet-egyet beépíteni a reggeli rutinodba. Lapozd át a galériát!

A zöld tea a kávéhoz hasonlóan koffeintartalmú ital, ám hatása nem olyan fejbecsapás-szerű. Hatóanyagai ugyanis lassabban szívódnak fel a szervezetben, cserébe viszont hosszabb távon élénkítenek. Mire képes még a zöld tea?

A Távol-Keletről származó ginzenget az életenergia forrásának tekintik. Kiváló ellenszere többek között a fáradtságnak, az álmos libidónak és az immungyengeségnek. Hatását sokkal finomabban és kiegyensúlyozottabb tempóban fejti ki, mint a kávé. Fogyassz egy csésze ginzengteát reggelente! Korábbi cikkünkből többet is megtudhatsz róla!

Joggal várhatsz felfrissülést az ébredést követő hideg-meleg váltózuhanytól is. Ha óvatos duhaj vagy, először a lábakon és a karokon próbáld ki, csak ezt követően vesd be a test többi részén.

A borsmentatea serkentő hatással bír, gyorsítja az anyagcserét, felébreszti az emésztést. Nem mellékesen még kánikula ellen is bevethető a fűszernövényből főzött tea. Korábbi cikkünkben elmondjuk, miért!
Készíts álompárnát!
Ha a reggeli fáradtság okát a nyugtalan éjszakákban látod, akkor érdemes álompárnát készítened magadnak. Lapozd át az alábbi galériát, és tudd meg, milyen gyógynövényeket érdemes beletenned!
Így készíts álompárnát otthon! Képeken 7 gyógynövény, ami kell hozzá
Nézegess képeket!
Elolvasom