Furcsa dolgokat találtak a magyar domb belsejében
A kunhalmok a legkülönlegesebb magyar látnivalók közé tartoznak.

A mesterségesen létrehozott földhalomként definiálható kunhalmoknak - melyek ma is nagy számban fordulnak elő a Kárpát-medence területén - több típusa is létezik, eredeti funkciójuk szerint lehettek lakódombok, temetkezőhelyek, vagyis kurgánok, emellett betölthették az őrhely, illetve határjelző pont funkcióját is.
Az akár öt-tíz méter magas, illetve 20-50 méteres átmérővel rendelkező halmok a bennük feltárt régészeti leletek miatt is különlegesek - nem véletlen, hogy ma jelentős részük számít népszerű látnivalónak, illetve van, amelyik kiállítóhellyé vált -, mindemellett azonban védett természeti értékként is megkülönböztetik őket.
A feltételezések szerint egykor 40 ezer kunhalom is boríthatta az Alföld területét, mára azonban igen jelentős mennyiségű pusztult el közülük. Nézz meg néhányat azok közül, melyek megmaradtak!
Még több hely, ha ilyenkor is kirándulnál:
- Ez a legcukibb természeti forma Magyarországon »
- Nézd meg a legfurcsább magyar természeti csodákat »
- Ez az ország legfélelmetesebb tava: hihetetlenül mély »

Múzsák a csók után irodalmi est
Egy különleges estére számíthat, aki velünk tart, amely során életutak, művészet és anyaság fonódik össze a színpadon. Hernádi Judit és Tarján Zsófia őszintén mesélnek anya-lánya kapcsolatukról: hogyan élte meg a művésznő a gyermekvállalást, milyen érzés volt Zsófinak híres édesanya mellett felnőni.A könyvben szereplő nők történeteiről Bálint Lilla szerző mesél, míg Hernádi Judit egy-egy megrázó vagy felemelő könyvrészletet olvas fel.
Promóció
Olvastad már?
OLVASD EL EZT IS!

- kazár
- természeti csoda