Hangulatos gyógyfürdők a fővároson kívül: nem sokan ismerik őket

Igaz, Budapestet szokás a gyógyvizek városaként emlegetni, de a fővároson kívül is van lehetőség kellemes, meleg fürdőzésekre.

Gyógyfürdők Magyarországon
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A turisták egyik legkedveltebb programja Budapesten a város gyógyfürdőinek meglátogatása, és ez nem véletlen. A történelmi szépségű, kellemesen meleg vizű medencékben tökéletesen el lehet lazulni, miközben a gyógyító víz ásványi anyagai a testet is táplálják. 

Sokakat zavar azonban a tömeg és a zsibongás, de akadhat olyan is, aki már minden budai és pesti fürdőt végigjárt, és újdonságra vágyik. 

Gyógyfürdők Magyarországon

A fővároson kívül is tele az ország gyógyvízforrásokkal, gyógyfürdőkkel. Bükfürdőt vagy Sárvárt a legtöbben ismerik, így olyan úticélokat gyűjtöttünk össze, melyek nem annyira ismertek. Vannak köztük jól kiépült fürdők és kellemes, retró hangulattal bíró strandok gyógyvízzel.

A füzesgyarmati egykori birtokon működő gyógyfürdő hatalmas, több medence, gyógyfürdő, szauna, masszázs és termálkemping is várja a lazulni vágyókat, egészen baráti árakon.
A fővárostól kevesebb mint 30 km-re, Veresegyházon nemcsak a medvéket, de a termálfürdőt is érdemes meglátogatni, ami reggel 9 és este 7 között várja a látogatókat. A retró hangulatú, egymedencés fürdő vonattal 50 perces utazással megközelíthető, a felnőtt jegy ára 1200 forint.
Szintén Budapest vonzáskörzetében található a Ceglédi Gyógy- és Strandfürdő. A két ülő gyógymedencével büszkélkedő termálban a gyerekek is találnak maguknak szórakozást, ugyanis gyerekmedencével is rendelkezik. A belépőjegy ára itt sem éri el a 2000 forintot: mindössze 1600 forint egy felnőtt bemenetele.
Bogács a közeli egri fürdő miatt méltatlanul háttérbe szorult: vize kéntartalmának köszönhetően különösen egészséges. A környéken számos kirándulási lehetőség akad, a fürdő területén lévő jurtaházakban pedig nagyobb társaságok is meg tudnak szállni.
A mezőkövesdi Zsóry fürdő még a bogácsi víz kéntartalmát is lekörözi: 75 éve várja az ízületi panaszokkal vagy érrendszeri problémákkal küzdőket. Külső és belső gyógyvizes medencékkel is rendelkezik, illetve egy fedett, hatfős pezsgőfürdővel.
A Balaton felé indulva elég Székesfehérvárig utazni, ha valaki egy kiadós termálozásra vágyik: a lélegzetelállító atmoszférával rendelkező Árpád fürdőben, van csajos csütörtök és páros péntek is. Az átlagosan 2500 forint környékén alakuló jegyár magában foglalja az élménymedencék, a szaunák, a gőzkabin, a sószoba és a tepidárium használatát is.
A leányfalui gyógyfürdőben megéri délutáni jegyet váltani: 900 forintért fél 5-től este 7-ig élvezhetjük a nosztalgikus termál adta lehetőségeket. A részben fedett, egész évben nyitva tartó gyógymedence mellett öt másikban is van lehetőség úszásra vagy fürdésre. A strand egy 1968-as próbafúrásnak köszönheti létrejöttét, azóta pedig egyre népszerűbb: pénteken és szombaton az éjszakai fürdés is adott, este 8-tól éjfélig, 1800 forint ellenében.

(Képek: Google.)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük