Hihetetlen, de ezt találták a föld alatt: nézd meg képeken a titokzatos helyeket!

Elképesztő felfedezések a közelmúltból.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bármerre jársz is, évezredek történelmének nyomai rejtőzhetnek a lábad alatt, melyek titkait világszerte elszántan próbálják felkutatni és megfejteni régészek, tudósok, hogy egyszer majd felsorakoztathassák azokat az emberiség jelenlétének legtanulságosabbként őrzött mementói közé. A következő, közelmúltbeli felfedezések is a jövő látnivalóit jelenthetik: nézd meg a képeket!

A Hürriyet Daily News című török lap tavaly arról számolt be, hogy a törökországi Kappadókiában, a nevsehiri erőd alatt ötezer éves, legalább hét kilométer járathosszúságú föld alatti városra bukkantak földmunkások. Az újság mindezt a 2014-es év talán legjelentősebb régészeti felfedezésének minősítette. További információkért és még több föld alatti városért kattints ide!

Fotó: www.hurriyetdailynews.com

Szintén nemrég tártak fel egy ókori temetkezést a számos műemlékéről híres, egyiptomi Luxorban, melynek egyik különlegessége az volt, hogy kicsinyített mása lehet a túlvilág és a halottak istene, Ozirisz mitikus sírjának. További információért kattints ide!

Fotó: Paolo Bondielli, Min Project

A közelmúlt kutatásai szerint Stonehenge még a korábban sejtettnél is rejtélyesebb hely, környékén ugyanis korábban ismeretlen struktúrák sokaságát fedezték fel, köztük halomsírok tucatjait, kör alakú földsáncokat, kőtömböket, mesterséges gödröket, árkokat, töltéseket, szentélyeket, valamint egy olyan épület maradványait is, ahol a feltételezések szerint a halottakat készítették fel utolsó útjukra. További információkért kattints ide!

Egyiptom nem véletlenül számít napjainkban is a régészet paradicsomának, déli részén, Tell Edfuban például egy, a gízai Nagy Piramisnál is néhány száz évvel idősebb, mintegy 4600 éves lépcsős piramist találtak amerikai régészek. További információkért kattints ide!

Fotó: Tell Edfu Project, University of Chicago’s Oriental Institute

Hasonlóan izgalmas felfedezést tettek kínai régészek a Senhszi tartomány területén lévő Lösz-fennsíkon, mikor is egy több mint háromezer éves, ősi rituális hely maradványaira bukkantak. Az épületnyomok állítólag nagyon hasonlítanak a lhászai Potala-palotához. Ha többet szeretnél tudni, kattints ide!

Fotó: Shaanxi Tartomány Régészeti Intézete

Nemcsak a föld, de a vizek mélye is izgalmas kutatási terepként szolgál, tavaly ősszel például arról szóltak a hírek, hogy elsüllyedt ókori települést, víz alatti kis Pompejit tártak fel az Égei-tengerben, Délosz északkeleti partjainál. Ha többet szeretnél tudni a felfedezésről, kattints ide!

Fotó: Görög Kulturális Minisztérium

Magyarország sem szenved hiányt régészeti felfedezésekben, az elmúlt évek egyik legjelentősebb eseménye volt például, mikor a Pap Norbert vezette, történészekből, geográfusokból, művészettörténészekből és régészekből álló kutatócsoport egy eddig ismeretlen oszmán kori település maradványaira bukkant Szigetvár közelében, miközben Szulejmán, pontosabban szívének végső nyughelyét keresték. A képen a Magyar-Török Barátság Parkjának részlete látható. Ha többet szeretnél tudni, kattints ide!

Fotó: www.orszagalbum.hu, taa103

Hihetetlen! 8 szintes város van a föld alatt

Még csak négy szintet lehet megnézni a föld alatti városból, de az is elképesztő! Nézd meg a képeket!

Hihetetlen! 8 szintes város van a föld alatt: nézd meg a képeket!

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük