Az emberi agyra is hat a radar? Újabb hátborzongató elméletek a világvégéről

A világvége témája ismét előkerült, máris több elmélet is létezik.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Lassan egy éve annak, hogy az egész világ tűkön ülve várta, mi fog történni 2012. december 21-én. Előzetes beharangozások szerint ugyanis ekkor kellett volna eljönnie a világvégének, ám a rettegett esemény elmaradt.

Ez azonban nem szegte kedvét azoknak, akik rendületlenül hisznek benne, hogy előbb-utóbb bekövetkezik a végítélet, és már most számos új dátumot tűztek ki.

2032

Nemrégiben az orosz és az ukrán sajtó hírül adta, hogy bolygónk felé egy hatalmas - négyszáz méteres - aszteroida tart, és van rá esély, hogy nekiütközik a Földnek.

A számítások és előrejelzések szerint az esemény 2032-re tehető, és bár csekély a valószínűsége egy esetleges katasztrófának, ha mégis bekövetkezik, az végzetes lehet az emberiség számára.

A hír megbolygatta a konspirálókat, a fórumokon és közösségi oldalakon máris a következő világvégedátumként emlegetik a 2032-es évet.

Bár a tudósok szerint szinte biztos, hogy nem ütközünk a kisbolygóval, és intézkedéseket is tesznek az elterelésére, az apokalipszis hívei rendíthetetlenül állítják, ez lehet az emberiség történetének vége.

Rejtélyes időjárás

Sokan vannak, akik az időjárás szeszélyeit is annak tudják be, hogy közeleg a világvége. Úgy gondolják, az évszakok eltolódása, a szélsőséges időjárási viszonyok és a kiszámíthatatlan változások nem természetes módon következnek be, hanem valamilyen mesterséges beavatkozásnak köszönhetők.

Ez nem más, mint a HAARP-rendszer, amely Alaszkában található, és a hivatalos rendeltetése a sarki fény vizsgálata. Ám többen állítják - azok közül is, akik a közelében élnek -, hogy a radart valójában az időjárás, sőt, az emberi elme befolyásolására találták ki. Ebből pedig egyenesen következik a közelgő pusztulás ténye: csak azt kell megvárni, mikor mennek túl messzire a kísérletekkel.

Elképesztő fotók! Az elmúlt évek legextrémebb időjárási jelenségei a világból

Nézegess képeket!

Elolvasom

Tényleg eljöhet a világvége?

Bár az emberi fantázia határtalan, és az agy rengeteg szövevényes összefüggést képes felfedezni, valójában nem tudhatjuk, hogy tényleg veszélyben vagyunk-e.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Egyelőre a ma létező világvége-elméletek egyikét sem támasztották alá tudományosan, a közelgő aszteroidákhoz hasonló veszélyhelyzeteket pedig előre közlik az emberekkel - ám ezek becsapódásának esélye általában annyira kevés, hogy nincs ok a pánikra.

Ezt is szeretjük