A világ leggazdagabb embere óriási pénzadománnyal harcol napjaink legnagyobb veszélye ellen
Jeff Bezos adománya sokat segíthet a klímavédelmi programokban.

Tízmilliárd dollárt, vagyis több mint 3100 milliárd forintnak megfelelő összeget ajánl fel klímavédelmi célokra Jeff Bezos, a világ leggazdagabb embere, aki egyebek mellett az Amazon internetes áruház alapítója és a The Washington Post című amerikai napilap tulajdonosa.
Az Instagram-oldalán tett bejelentésében Bezos úgy fogalmazott: másokkal együtt szeretné a pusztító hatású klímaváltozás elleni küzdelem új útjait feltárni. Ennek érdekében a Bezos Föld Alapítvány - Bezos Earth Foundation - már az idén nyártól megkezdi tudósok, aktivisták és nem kormányzati szervezetek klímavédelmi munkájának finanszírozását adományokkal és ösztöndíjakkal.
- A klímaváltozás a Földünket fenyegető legnagyobb veszély - írta a közösségi oldalon Bezos. Hangsúlyozta azt is, hogy a bolygó megmenthető, de ehhez a nagyvállalatok, a kis cégek, a nemzetállamok, a globális szervezetek és az egyének közös akciója szükséges.
Az 56 éves Bezost - akinek vagyonát a Forbes magazin több mint 130 milliárd dollárra becsüli - korábban a saját vállalkozásainak a munkatársai is cselekvésre sürgették a környezet védelme érdekében, és szemére hányták, hogy finanszírozza az évente egymilliárd dollárba kerülő Blue Origin nevű űrprogramot, amelynek nagyon nagy az úgynevezett karbonlábnyoma.

Idén januárban több száz Amazon-alkalmazott írta alá azt a levelet, amely erőteljesen bírálta a céget, mert nem tesz eleget a környezet védelméért, a globális felmelegedés csökkentéséért, noha tavaly szeptemberben Bezos azt ígérte, hogy 2040-ig eljut a nulla karbonkibocsátásig, és 2030-ra 100%-ig átáll a megújuló energiákra.
Bezos bejelentése után elemzők meg is jegyezték: éppen az Amazon számára jelent nagy kihívást az ígéret, hiszen az internetes óriásvállalat évente mintegy tízmillió csomagot szállít ki autóval, dízellel működő mikrobusszal és részben drónnal, tehát nagy a szénlábnyoma. A szénlábnyom, vagy más néven karbonlábnyom az emberi tevékenység környezetre gyakorolt hatásának egyik fokmérője. Segítségével számszerűsítik, hogy az emberiség - életmódjával vagy munkája révén - mennyiben járul hozzá a globális felmelegedéshez.
Kiemelt kép: Getty Images/Bloomberg

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre
Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. június 5. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Steve Irwin családja 90 ezer állatot mentett meg az ausztrál tűzvésztől
A 2006-ban elhunyt Steve Irwin családja a vadállatok védelmére kelt. Lánya, Bindi Irwin Instagram-oldalán jelentette be, hogy 90 ezer megmentett élőlényt kezeltek a kórházukban. A néhai krokodilvadász biztosan büszke lenne szeretteire azért, hogy ilyen alázatos munkát végeztek a nehéz időkben.
Steve Irwin családja 90 ezer állatot mentett meg az ausztrál tűzvésztől - Büszke lenne rájuk
Nézegess képeket!
ElolvasomOlvastad már?
OLVASD EL EZT IS!
- siker
- gyakorlat
5 egyszerű szokás, amit a sikeres emberek mindennap gyakorolnak

- klímaváltozás
- élelmiszer