Újabb változtatás: így kellene regisztrálni 2014-ben
Mégsem menne házhoz a jegyző, a mozgássérültek otthon is regisztrálhatnának.

- 3 őrjítően szexi, dús hatású frizura Brigitte Bardot-tól: a színésznő tudta, hogyan legyen bájosan kócos »
- Segíti a zsírbontást és célzottan formálja az alakot: minden, amit az elektrolipolízisről tudni kell »
- A legfurább ruhák a Golden Globe-ról: Margot Robbie úgy gondolta, hogy egy szimpla tavaszi ruha is elég lesz »
- "Lehet, hogy szűk lesz egy kicsit, de a férje majd bejáratja" - Magyar nők megrázó vallomásai a férjöltésről
- Varga Feri után felesége is lefogyott - Balássy Betty ennyire karcsú lett
- Meghan új frizurája telitalálat: az állapotos hercegné gyönyörűen fest a friss felvételen
- Az 50 évvel ezelőtti Budapestről kerültek elő fotók: nagyon más volt akkor az élet a fővárosban
- Heti horoszkóp március 1-től 7-ig: a Szűz váratlan fordulatra, a Bika jó hírre számíthat
Hétfőre tervezett végszavazása előtt tovább módosulhat a választási eljárásról szóló előterjesztés: a parlament alkotmányügyi bizottsága támogatta azokat a fideszes zárószavazás előtti módosító javaslatokat, amelyek például mégsem tiltanák a pártok internetes hirdetéseit, és nem köteleznék a jegyzőket, hogy felkeressék a választópolgárokat a regisztrációról való tájékoztatás ügyében.
Mégsem megy házhoz a jegyző, otthonukban regisztrálhatnak a mozgássérültek
A testület kormánypárti többsége támogatta a választási eljárási törvényjavaslatot több frakciótársával együtt jegyző fideszes Lázár János azon módosító indítványát, amely szerint a jegyzőknek - az egységes javaslatban foglaltakkal ellentétben - a választások előtti évben mégsem kell majd szeptember 1. és december 31. között felkeresniük lakcímükön a választópolgárokat azért, hogy tájékoztassák őket a választójog gyakorlásának feltételeiről.
A Miniszterelnökséget vezető államtitkár ehelyett azt javasolta, hogy a választópolgárokat a Nemzeti Választási Iroda tájékoztassa a névjegyzékbe vétel módjáról. Hogy mikor és miként, azt miniszteri rendelet határozná meg.
Szintén támogatta a bizottság Lázár Jánosnak azt az indítványát, amely fenntartaná a lehetőséget, hogy a mozgásukban egészségi állapotuk vagy fogyatékosságuk, illetve fogvatartásuk miatt korlátozottak otthonukban regisztráljanak. Az erről szóló kérelmüket az érintetteknek írásban kellene eljuttatniuk a jegyzőhöz, aki ezután felkeresné őket, biztosítva a feliratkozás lehetőségét.
Kereskedelmi médiában nem lehet hirdetni, az interneten igen
Az államtitkár javaslatára változhatnak a kampányszabályok is. Bár az Országgyűlés két hete támogatta, hogy a pártok a kereskedelmi médiában és az internetes hírportálokon se reklámozhassanak 2014-ben, a hírportálokat mentesíthetik a tilalom alól, így a nyomtatott sajtótermékekhez hasonlóan közölhetnének választási hirdetéseket. Ezt a kormánypárti képviselők mellett az alkotmányügyi bizottság jobbikos tagjai is a támogatták.
Lázár János javaslatára törölhetik a törvényjavaslatból, hogy a pártoknak ötezer aláírást kell összegyűjteniük a listaállításhoz az EP-választásokon. Indoklása szerint, mivel azok is adhatnak ajánlást, akik nem iratkoztak fel a választásra, érdemes a hatályos szabályozást fenntartani, azaz továbbra is 20 ezer ajánlás összegyűjtését feltételül szabni.
A regisztrációt bármelyik munkanap meg lehet ejteni
Az alkotmányügyi bizottság elfogadta a fideszes Gulyás Gergely zárószavazás előtti módosító javaslatát is, amely arra irányul, hogy a közös önkormányzati hivatalhoz tartozó településeken is bármely munkanapon beadható legyen a feliratkozási kérelem. A törvényjavaslat csak hetente két munkanapon teszi lehetővé a regisztrációt.
OLVASD EL EZT IS!

- mezőgazdaság
- választások
2014-es választások: ezt ígéri Orbán Viktor

- ukrajna
- választások
Furcsa bosszút állt egy képviselőjelölt: elbontatta a kampány alatt épített utat

- barack obama
- választások