Eddig a legnagyobb sztárokat fotózta: most egy éven át veszélyeztetett állatokat fényképezett

A vadállatok fotózása nem egyszerű feladat, különösen úgy, hogy a kép vissza is adjon valamit az állat személyiségéből.

Vadállatok fotózása
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az állatmenhely szó hallatán a legtöbbeknek olyan intézmény jut eszébe, amely gazdátlan vagy beteg kutyáknak, macskáknak, háztáji állatoknak ad ideiglenes vagy állandó otthont. Léteznek azonban egészen speciális menhelyek is, amelyek olyan vadállatok befogadására specializálódtak, amelyek valamilyen okból nem maradnának életben a természetes élőhelyükön.

Ilyen az angliai Kentben található WHF, vagy más néven The Big Cat Sanctuary is, ahol nehéz sorsú nagymacskáknak adnak új esélyt a biztonságos, nyugodt és boldog életre. Nemrégiben közös projektet tett közzé a menhellyel az ismert divatfotós, Ralph Perou, aki eddig főleg sztárokkal dolgozott: többek között olyan hírességeket kapott már lencsevégre, mint Marilyn Manson, Jay-Z, Eminem és a Coldplay.

Perou egy éven át együttműködött a WHF-fel, és gyönyörű képeket készített az ott élő nagymacskákról. A felvételek célja, hogy bemutassák, mennyire más mindegyikőjük személyisége, és rámutassanak, mennyire sebezhetők is a nagymacskák a vadvilágban.

Maya, a jaguár élete nehezen indult. Édesanyja nem tudta őt etetni, ezért a gondozók táplálták, amíg meg nem erősödött.
Fotó: Ralph Perou
Narnia egy francia cirkuszban született. A fehér tigris sorsa akkor fordult jobbra, amikor a menhelyre került, és azóta boldog, játékos nagymacskaként tengeti napjait.
Fotó: Ralph Perou
Xizi, az amuri leopárd már négy kölyöknek adott életet. Mivel veszélyeztetett fajba tartozik, anyaságával jelentősen hozzájárult a fajmentő program sikeréhez.
Fotó: Ralph Perou
Keene, a dél-afrikai gepárd egy nyolctagú alom egyikeként, két testvérével érkezett a menhelyre.
Fotó: Ralph Perou
Keene és testvérei, Bajrami és Martin egyelőre fiatalok a gyermekáldáshoz, de a gondozók remélik, hogy nőstényeiket megtalálva több kölyöknek is életet adnak majd. A képen Bajrami látható.
Fotó: Ralph Perou
Nias, a 16 éves szumátrai tigris már többszörös büszke édesapa, aki szintén a fajmentési program sikeres egyede.
Fotó: Ralph Perou
Manzi, az oroszlán a menhely plüssmackója, ahogyan a gondozók emlegetik, de csak addig, amíg ételt nem lát: akkor igazi ragadozóvá válik.
Fotó: Ralph Perou
Ralph Perou a menhely gondozóinak közreműködésével egy évet töltött a projekt létrehozásával.
Ezt is szeretjük