Cuki rozsomák érkezett a Pécsi Állatkertbe: szelídnek tűnik, de nagyon veszélyes

Szuperhős ragadozó érkezett Magyarországra: nézd meg képeken a pécsi rozsomákot!

Rozsomák Magyarországon
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Alig pár hete érkezett meg Pécsre egyenesen a csehországi Brnóból Vadim, a Pécsi Állatkert első rozsomákja, aki kedden el is foglalta a hosszas előkészületek és biztonsági intézkedések után kialakított kifutóját. A popkultúrában szuperhősként istenített állat láthatóan élvezi a pécsiséget. Siptár Dávid, a Pécsi Állatkert igazgatója elárulta, hogy a hím a remények szerint még idén társat kaphat.

- Az elmúlt egy év azzal telt, hogy minden erőnkkel felkészüljünk Vadim érkezésére a pécsi állatkertben. Nagyon komoly biztonsági előírásokat kellett ugyanis betartanunk, mind a kifutó megtervezése, mind az állat tréningezésére való előkészületek kapcsán - mondta el Siptár Dávid a szerdai sajtótájékoztatón.

- A rozsomák magyar, népies elnevezése a torkosborz, ami arra utal, hogy ez az állat sokkal több prédát zsákmányol, mint amennyit megeszik. Hatalmas mancsokkal és karmokkal rendelkezik, óriási területeket jár be, és szüntelenül vadászik. Nem veti meg ugyan a döghúst sem, de általában friss zsákmányért kutat, és képes egy legyengült rénszarvast is elejteni. Nagyon jól mászik, sok esetben a prédákat a fák tetejéről leugorva ejti el óriási karmaival. Itt az állatkertben a takarmánya is változatos, csontos marhahússal, lóhússal és hallal is kínáljuk Vadimot - mondta el Pap Zsuzsanna, az állatkert gyűjteményi és nevelési vezetője.

Az állatkert karbantartói és gondozói kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy megfelelő rejtekhelyeket, mászási lehetőségeket biztosítsanak az állat számára.
Fotó: MTI/Sóki Tamás
Az állat számára a lámakifutót alakították át, és szerelték fel olyan erős rácsozattal és biztonsági rendszerrel, mely a medve vagy a hiénák kifutójáéval vetekszik.
Fotó: MTI/Sóki Tamás
A rozsomákot továbbá a modern üvegbetekintőknek köszönhetően könnyebben megszemlélhetik a látogatók.
Fotó: Pécsi Állatkert
Pap Zsuzsanna elmondta, a menyétfélék családjába tartozó ragadozóból mindössze 120 példány fordul elő Európában.
Fotó: MTI/Sóki Tamás
A Pécsi Állatkertnek a megnyitása óta célja, hogy az Európai Fajmegmentő Tenyészprogram keretében minél több fajt ismerhessen meg a közönség.
Fotó: Pécsi Állatkert

Kiemelt kép: MTI/Sóki Tamás.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük