Kétezer éves aranypénzt találtak Magyarországon: nagyon ritka lelet

A ritka leletre Somogy megyében találtak rá a múzeumbarát önkéntesek.

Római kori aranypénzlelet
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nagyon ritka római kori aranypénzre bukkantak a Rippl-Rónai Múzeum munkatársai ez év elején Somogy megyében - tájékoztatta az intézmény csütörtökön közleményben az MTI-t.

A Volusianus császár által a 3. század közepén veretett, jó állapotú érme egy múzeumbarát önkéntesekkel felderített új régészeti lelőhelyen került elő.

Nagyon szép állapotú a megtalált aranypénz

Az aranypénz 5,62 gramm súlyú, előlapján a császár szakállas, sugárkoronás portréja, a hátlapján Libertas, a szabadság megszemélyesítője látható - tették hozzá. Volusianus 251 novembere és 253 augusztusa körül uralkodott, a császárt 22 éves korában saját katonái gyilkolták meg.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Római kori aranypénzek nem gyakran kerülnek elő, Volusianus érméi ritkának számítanak - jelezte a múzeum, hozzátéve, hogy numizmatikai gyűjteményében eddig mindössze egy római kori aranypénz volt.

Így néznének ki az ókori világ csodái, ha még ma is jó állapotban lennének

Az illusztrátor elképzelte, milyen lenne, ha az ókor legmonumentálisabb építményei még ma is állnának.

Így néznének ki az ókori világ csodái, ha még ma is jó állapotban lennének: nagyon látványos fotók

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Borítókép forrása: Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum / Fscebook)

Ezt is szeretjük