Így néznének ki az ókori világ csodái, ha még ma is jó állapotban lennének: nagyon látványos fotók

Az illusztrátor elképzelte, milyen lenne, ha az ókor legmonumentálisabb építményei még ma is állnának.

Ókori épületek jó állapotban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az ókor a történelem egyik legtermékenyebb időszaka volt, hiszen ekkor alkották meg a kultúrák alapjait, erről pedig számos fennmaradt tárgyi emlék és épület tanúskodik.

Az idő és a háborús korszakok pusztítása sajnos azonban ezeknek a monumentális építményeknek a vesztét okozta, és bár sok közülük még ma is látható romjaiban, vannak, amik már teljesen eltűntek a föld színéről, és csak a feljegyzésekből ismerjük őket.

Látványos képeken az ókori világ csodái

Evgeny Kazantsev digitális művész és grafikus úgy döntött, megalkotja ismét ezeket a jellegzetes ókori épületeket, hogy ne vesszenek a feledés homályába, és úgy is láthassuk őket, ahogy azt annak idején megalkották. A képek érdekessége, hogy a mai és az ókori világ találkozását mutatja be a művész, vagyis egy olyan alternatív valóságot képzelt el, amiben ezek a több ezer éves épületek semmit sem változtak, és jól megférnek a modern felhőkarcolók és házak mellett.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

(Képek forrása: zamenab / Instagram)

Ezt is szeretjük