Szeretnéd, ha Orbán felelne a frizurádért?

Miért állnánk meg a nemzeti italboltoknál?

Nemzeti pékség és ruhabolt is következik a kormány logikájából.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Napigazdasag.hu értesülése szerint a kormány már tervezi, és 2015-ben meg is valósul az alkoholos italok kereskedelmének államosítása. A lap szerint ezt úgy kell elképzelni, mint a dohánykereskedelemben meghozott hasonló döntést, tehát kizárólag a nemzeti alkoholboltokban lehet italt árulni.

Rákérdeztünk, és bár a kormány kérdésünkre válaszolva elmondta, az alkoholtartalmú italok kereskedelmének ügyéről a kormány nem tárgyalt, előterjesztés nem készült, és nincs a kormány napirendjén, egyre több részletes információ jelenik meg a nemzeti italboltokkal kapcsolatban. De miért állna meg itt a kormány, amikor még számtalan területen be lehetne avatkozni? Adunk néhány tippet, miből lenne érdemes még nemzetit csinálni.

Nagy üzlet itatni a magyart

Bár eddig csak pletyka volt a nemzeti italboltok létrehozása, a Napigazdasag.hu szerint ez már tény, a kormány meg is kezdte a szükséges előkészületeket, hogy 2015-től már csak az állam által kijelölt helyeken vehessünk sört, vagy sütőrumot a vasárnapi csokitortához.

El lehet képzelni, mekkora üzlet lesz olyan italboltot üzemeltetni, melynek a közelében sehol sem kapni egy árva pohár fröccsöt sem. A WHO szerint tavaly egy átlagos magyar 13 liter tiszta szeszt gurított le a torkán.

A magyar emberek itatásánál már csak etetésük a nagyobb üzlet. Mivel a magyar családok a KSH szerint jövedelmük legnagyobb részét élelmiszerre költik, előbb vagy utóbb a nemzeti pékségek gondolata is felmerülhet a döntéshozókban.

A kormány a trafiktörvénnyel kapcsolatban többször megjegyezte, hogy a káros szokás visszaszorítása is cél a rendelkezéssel. A fehér kenyér tiszta szénhidrát, az pedig elhízáshoz vezet. A túlsúlyosság népbetegség hazánkban, ugyanis a magyarok több mint fele küzd vele. Ennek alapján szintén létre lehetne hozni a Nemzeti Cukrászdákat, igaz a logó barna helyett rózsaszín lehetne, és más betűtípust is ajánlanánk.

Természetesen az üdvözlendő, ha a kormány tényleg vissza kívánja szorítani az alkoholfogyasztást, hiszen mint egy korábbi cikkünkben leírtuk, akár az ország népességének egytizede is szenvedhet alkoholizmusban. Ugyanakkor feltehetőleg a nemzeti dohányboltok megjelenésével is inkább a csempészcigaretták piaca bővült, mintsem a dohányosok száma esett volna vissza.

Nemzeti melír és műköröm

Jövedelmünk szintén magas hányadát költjük lakásfenntartási célokra, mint lakbér vagy rezsi. Az állam már rég megkezdte a teljes magyar közműszektor államosítását, bár ez még nem fejeződött be. Így aztán hatósági áron, olcsóbban adhatják a gázt, a vizet vagy az áramot. De maradi lenne a kormány, ha itt behúzná a féket.

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Komoly lehetőségek rejlenek a szépségiparban. Ha állami koncesszió lenne a fodrász- és műkörömépítő-engedélyek kiadása, az árak központi szabályozásával elérhető lenne, hogy olcsóbb legyen a melír vagy a zselés köröm. Mivel a hazai lakosság átlagosan jövedelmének mindössze 7,1%-át költi testápolásra, ez a siralmas arány jócskán növelhető lenne. Ráadásul a turisták is hírét vinnék, hogy a magyarok különösen szép emberek, ami pedig a turizmusra is hatással lehet.

A magyarok kirívóan keveset tudnak ruhára költeni, ami minden bizonnyal a fizetésekhez képest magas árakkal magyarázható. Az állami konfekcióboltoknak óriási előnye lenne, hogy szabott áron adhatnák a termékeiket, javítva ezzel a magyar emberek életminőségén. Úgy emlékszünk, a történelemben volt is erre példa.

Vajon a nemzeti italboltról szóló döntés is ezen az asztalon született meg?

Kíváncsi vagy, mi fölött görnyed Orbán? Megmutatjuk

Nézegess képeket!

Elolvasom

Fotó: MTI/Mészáros János

Ezt is szeretjük