Sokan csak hullámvölgynek hiszik, pedig betegség - Mikor kell orvoshoz fordulni?
A kiégés-szindróma a modern világ népbetegsége, ami egyre több embert érint.
Meg lehet különböztetni egymástól a kiégést és az életközépi válságot? Érdemes tisztázni a fogalmi különbségeket, hiszen, míg az egyik egy betegség, a másik az élet természetes velejárója.
Kiégés
A kiégés általában a karrierhez, munkához vagy munkahelyhez kötött, egy krónikus stresszhez kötődő stresszbetegség. Gyógyítása orvosi vagy pszichológiai segítséget igényel, de megfelelő kezelés esetén megszűnik. Emellett a kiégés nem kötelező komponense az életnek, csak felgyorsult, teljesítmény-központú társadalmunkban gyakrabban alakul ki, mint ötven évvel ezelőtt. A kiégés betegségéről korábbi cikkünkben bővebben is olvashatsz.
Életközépi válság
Ezzel szemben az életközépi válság az élet természetes velejárója, pszichológiai szempontból úgynevezett normatív krízis, azaz a természetes változásokhoz való adaptációs időszak, ami része a személyiség érési folyamatának.
A nők vagy a férfiak válsága?
Régebben alapvetően a férfiakra volt jellemző az életközépi válság, de modern korunkra a nők szerepvállalásának megváltozásával már a nőket is érinti. Fontos azonban megkülönböztetni az életközépi válságtól a kapuzárási pánik és a menopauza okozta változások fogalmát.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Előbbi inkább a férfiak teljesítőképességéhez kötődő jelenség, a vadászösztön és a hódítási lehetőségek csökkenésének észrevételén alapul. A legjobb ellenszere egy érett párkapcsolat. A nőket pedig sok hormonális, biológiai változás éri, mely hangulatingadozásokkal jár. Ez is inkább egy fontos képesség természetes elvesztéséből adódó szerepváltozás miatt alakul ki.
Vigyázz, mit posztolsz!
A túlzott megosztás nem egészséges, nem tesz jót az önértékelésnek, hiszen nem attól lesz valaki elégedett magával vagy az életével, hogy sok lájkot kap. Ennek ellenére mókás dolgok születnek az olyan bejegyzésekből, mint amilyen ezé a srácé is, aki azt hazudta a képéről, hogy a barátnője készítette.
Nagyot hazudott az interneten, most rajta röhög az egész világ - A 8 legnagyobb égés
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!